AutoDesire

Scion FR-S Concept


Scion, výrobce automobilů ve Spojených státech vyrábí především modely koncernové automobilky Toyota, jenž vlastně dala vzniknout této automobilce. Scion vyrábí především moderní a sportovní automobily určené mladším generacím. Nyní, na autosalónu v New Yorku představila automobilka Scion nové sportovní kupé Scion FR-S Concept.

Scion FR-S bude vycházet téměř do detailu z koncernového vozu Toyoty FT-86, podle kterého byl vyroben už i koncept Subaru STI Coupé. Scion bude pohánět čtyřválcový atmosférický dvoulitr, který je využit i u ostatních koncernových vozů kupé. Poháněná zadní náprava by tak měla disponovat výkonem až kolem dvou set koňských sil. V případě verze s přeplňovaným motorem by se mohl výkon vyšplhat až na 264 koní.

V motoru je využita technika s protiběžnými písty, které pak kombinují přímé a nepřímé vstříkování. To má za následek nárust výkonu i točivého momentu a současné snížení spotřebovaného paliva. Celý tento systém vyvinutý Toyotou je použit i u ostatních koncernových vozů a nese název D4-S.

Scion bude nabízet do modelu FR-S krom manuální šestistupňové převodovky také automatiku s možností změny zařazeného stupně pomocí pádel pod volantem.

Scion FR-S Concept

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt