Bentley Mulsanne Diamond Jubilee

Britská automobilka Bentley neopomenula diamantové, tedy šedesáté výročí panování královny Alžběty II., takže speciálně pro tuto příležitost vyrobí prémiovou verzi modelu Mulsanne, který se mimojiné zrovna nedávno začal prodávat i u nás. Ovšem této specialní edice se asi na našich cestách nedočkáme.

Spolupracovat na tomto voze bude Betley i s firmou Mulliner, což je vlastně dceřinná společnost, ovšem nebylo tomu tak vždy. Produkty Mulliner totiž znal britský královský dvůr již v 18. století, kdy královské kočáry této značky vozily předchůdce dnešní královny. I proto právě tato společnost bude spolupracovat na vývoji této speciální edice, která dostala název Diamond Jubilee – jak příznačné.

Podle všeho se vůz nebude z exteriérové stránky příliš lišit od klasického sériového modelu. Ty hlavní změny se promítnou na poli výbavy vozu a jeho interiéru. Detaily jako zlaté prošívání opěrek hlavy, dýhované obklady palubní desky a odkládacích prostor na zadních sedačkách či speciální polštářky pro cestující na zadních sedačkách.

Co se techniky týče, nemělo by se udát nic zásadního, takže můžeme očekávat osmiválec o objemu 6.75 litru, který disponuje výkonem 512 koní a 1025 Nm točivého momentu. Tedy stejný motor jako u klasického Mulsanne. Osmistupňová automatická převodovka pak veškerý výkon převádí na zadní nápravu vozidla.

Podle všeho by se mělo vyrobit jen 60 kusů tohoto vozidla, jak napovídá symbolika výročí. O to cennější tak tento kousek dozajista bude. Zajimavostí pak je, že představení tohoto vozu se odehrálo v čínském Pekingu. I když z hlediska marketingu to je popravdě výborný tah, jelikož je Čína největším trhem pro Bentley. Navíc toto gesto jistě obyvatelé této země jistě ocení.

Bentley Mulsanne Diamond Jubilee
[iframe width=“80%“ height=“350″ src=“http://i.netcarshow.com/ncs_show.swf?c=Bentley&m=2012-Mulsanne_Diamond_Jubilee“]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *