Ferrari SP12 EC

Ferrari představilo speciální vůz, který dostal označení SP12 EC. A čím že je tento vůz tak ojedinělý ? Především faktem, že bude výroben jen jeden jediný kus. A ani ten nemáte šanci získat, jelikož je určen přímo pro slavného kytaristu Erica Claptona.

Eric Clapton je velkým fanouškem italské značky se vzbouzejicím se koněm ve znaku. Ještě před nedávnem měl ve své garáži dnes již téměř oldschoolový model Ferrari 512 BB z osmdesátých let. Ten se ovšem rozhodl prodat, aby jej nahradil zbrusu novým, jedinečným vozem.

Zajímavostí jistě je, že o vývoj se starala přímo sama automobilka, nikoli žádná tunerská firma, takže jde opravdu o unikát. Ferrari přitom spolupracovalo s designerskou firmou Pininfarina.

A co se designu týče, musíme studium Pininfarina pochválit, jelikož vzhled vozu je impozantní. Klasická rudá barva doplněná střibrnou barvou skvěle zvýrazňují krásné tvary karoserie. Povedené jsou i zadní kulatá světla, která jsme znali z vozů Ferrari z let minulých.

Základ by měl mít tento vůz z modelu 458 Italia, což by znamenalo mimojiné i před zadní nápravou umístěný nepřeplňovaný osmiválec o objemu 4.5 litru s přímým vstřikováním, který disponuje výkonem přesahující 550 koní. Ovšem jsou to jen spekulace, Ferrari oficiální informace neposkytla.

Předmětem spekulací je i cena tohoto skvostu. Samozřejmě, že Ferrari ani sám božský kytarista cenu tohoto vozu nechtějí prozradit. V kuloárech se ovšem spekuluje o ceně kolem 3 miliónu eur, tedy před 70 miliónů korun. No je to drahý špás, ale kdy by to odmítl.

Ferrari SP12 EC
[iframe width=“80%“ height=“350″ src=“http://i.netcarshow.com/ncs_show.swf?c=Ferrari&m=2012-SP12_EC“]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *