NovinkyFerrari SP12 EC

Ferrari SP12 EC

-

Ferrari představilo speciální vůz, který dostal označení SP12 EC. A čím že je tento vůz tak ojedinělý ? Především faktem, že bude výroben jen jeden jediný kus. A ani ten nemáte šanci získat, jelikož je určen přímo pro slavného kytaristu Erica Claptona.

Eric Clapton je velkým fanouškem italské značky se vzbouzejicím se koněm ve znaku. Ještě před nedávnem měl ve své garáži dnes již téměř oldschoolový model Ferrari 512 BB z osmdesátých let. Ten se ovšem rozhodl prodat, aby jej nahradil zbrusu novým, jedinečným vozem.

Zajímavostí jistě je, že o vývoj se starala přímo sama automobilka, nikoli žádná tunerská firma, takže jde opravdu o unikát. Ferrari přitom spolupracovalo s designerskou firmou Pininfarina.

A co se designu týče, musíme studium Pininfarina pochválit, jelikož vzhled vozu je impozantní. Klasická rudá barva doplněná střibrnou barvou skvěle zvýrazňují krásné tvary karoserie. Povedené jsou i zadní kulatá světla, která jsme znali z vozů Ferrari z let minulých.

Základ by měl mít tento vůz z modelu 458 Italia, což by znamenalo mimojiné i před zadní nápravou umístěný nepřeplňovaný osmiválec o objemu 4.5 litru s přímým vstřikováním, který disponuje výkonem přesahující 550 koní. Ovšem jsou to jen spekulace, Ferrari oficiální informace neposkytla.

Předmětem spekulací je i cena tohoto skvostu. Samozřejmě, že Ferrari ani sám božský kytarista cenu tohoto vozu nechtějí prozradit. V kuloárech se ovšem spekuluje o ceně kolem 3 miliónu eur, tedy před 70 miliónů korun. No je to drahý špás, ale kdy by to odmítl.

Ferrari SP12 EC
[iframe width=“80%“ height=“350″ src=“http://i.netcarshow.com/ncs_show.swf?c=Ferrari&m=2012-SP12_EC“]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Galavečer Moto Gala Night, který oslavuje motorsport, se vrací do Prahy!

Sotva skončil první ročník galavečera Moto Gala Night, organizátoři začali pracovat na ročníku druhém. Není se čemu divit -...

Jak fungují klimakompresory a proč jsou důležité pro vaše auto?

Klimatizace je v moderních automobilech nedílnou součástí pohodlné jízdy. Za správným chladícím účinkem klimatizace stojí klimakompresor, který je klíčovým...

Půjčovna sportovních aut: dokonalý dárek pro vašeho miláčka!

Cože, to mu mám koupit vozový park, aby měl vlastní půjčovnu? Né! Tak jsme to nemysleli přece. Nechceme, aby...

Co zařídit při koupi nového auta

Pořízení nového vozu bývá pro řidiče spojeno s příjemnými pocity a první jízda za novým volantem se zpravidla nezapomíná....
- Advertisement -spot_img

Kouknu a vidím, aneb jak daleko je vidět před kapotu

Výhled z auta je pro řidiče důležitým aspektem k tomu, aby se mohl na silnicích pohybovat bezpečně. Často chybně domnívanou předností...

Jak opravit promáčkliny karoserie? S metodou PDR se jich zbavíte rychle, efektivně a šetrně

Auto je vizitkou každého řidiče. Jak se o něj staráte, kolik péče mu věnujete a jak často jej čistíte,...

Galavečer Moto Gala Night, který oslavuje motorsport, se vrací do Prahy!

Sotva skončil první ročník galavečera Moto Gala Night, organizátoři...

Jak fungují klimakompresory a proč jsou důležité pro vaše auto?

Klimatizace je v moderních automobilech nedílnou součástí pohodlné jízdy....