Bentley Continental GT3

Ačkoliv nové Bentley Continental GT3 již dávno krouží po závodních tratích nejen ve Velké Británii, silniční verze tohoto modelu se na světlo světa dostává až nyní. A je o co stát, vždyť tahle limuzína zvládne stokilometrovou rychlost pokořit za čtyři vteřiny!

Ale pojďme si to trochu upřesnit. GT3-R nevychází tak úplně ze závodní verze, nýbrž spíše z klasické verze GT V8 S. Nové kupé tak oproti původnímu vozu přišlo o zadní sedačky, nicméně to je snad poslední změna na váze vozu, která je jen o sto kilo nižší než u civilní verze. Stále tedy GT3-R váží přes dvě tuny.

O výkon se stará vidlicový čtyřlitrový osmiválec se dvěma turby, který vznikl v dílnách Audi. Tento motor dokáže vyprodukovat výkon až 580 koňských sil a maximum točivého momentu až 700 Nm, jež je dostupných již od 1700 otáček z minutu. O přenos síly se pak stará osmistupňový automat s pádly pod volantem.

Díky tomu zvládne stovku pokořit za 3.8 vteřiny, ovšem kvůli kratšímu zpřevodování klesla maximální rychlost vozu na 273 km/h oproti původním 308 km/h.

Bentley Continental GT3
[iframe width=“80%“ height=“350″ src=“http://i.netcarshow.com/ncs_show.swf?c=Bentley&m=2015-continental_gt3-r“]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *