AutoDesire

Víte, jak správně vybrat novou autobaterii?


Potřebujete si pořídit novou autobaterii, protože ta stará už přestává stačit a je jen otázka času, kdy nenastartujete? Nabídka akumulátorů do automobilů je poměrně široká a vybírat můžete z mnoha různých variant. V čem se liší a jak vybrat tu správnou do vašeho vozidla? To se dozvíte v tomto článku.

 

Jiné parametry pro každý vůz

 

Při výběru nové autobaterie je potřeba vzít v úvahu jedinečné požadavky každého automobilu. Do malých vozidel s malým množstvím vnitřní elektroniky stačí baterie o menší kapacitě a startovacím proudu v porovnání například s dodávkou či větším a těžším vozidlem. Doporučení ohledně parametrů, jaké má splňovat auto-baterka do vašeho vozu najdete v příručce od výrobce. Pokud ji už nemáte k dispozici, informaci jistě dohledáte na internetu. Některé e-shopy dokonce nabízí filtrování vhodných typů podle konkrétního modelu vozu.

 

Důležité jsou i rozměry

 

Kromě kapacity a startovacího proudu jsou důležité i vnější rozměry. Ty by měly sedět do nosiče, jež je v motorovém prostoru. Správnost své volby jednoduše ověříte pomocí metru, případně opět dohledáte na internetu. Vždy je dobré důkladně zkontrolovat, jestli bude akumulátor sedět do vyhrazeného místa. Při této příležitosti zkontrolujte i kontakty, často se totiž mění také. Záleží, jestli si na výměnu troufnete sami, nebo práci přenecháte odborníkům v autoservisu.

 

Pohodlně vyberete a nakoupíte na internetu

 

Autobaterie jsou těžké a správný typ nemusíte najít v každém kamenném obchodě. Naštěstí existují e-shopy, specializující se právě na prodej akumulátorů do vozidel. V nabídce mají mnoho různých typů s možností třídění podle konkrétního modelu auta. Výhodou bývá také doprava zdarma, díky které ušetříte nejenom finance, ale i čas a starosti spojené se sháněním a vlastní dopravou autobaterie. Více informací najdete pod odkazem https://www.nekvinda-obchod.cz/1-autobaterie/.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt