Vauxhall VXR8 GTS – Šílený Opel

Pokud se neřadíte mezi zarputilé automobilové fandy a ani jste nikdy nepobývali delší dobu ve Velké Británii pravděpodobně ve vás slovo Vauxhalll žádné bouřlivé emoce neprobudí. Jestli ovšem víte co v sobě ono slovo skrývá pravděpodobně zůstanete stále bez emocí. Není čemu se divit. Vozy Opel nikdy nepatřily k těm vozům, při pohledu na něž lidem přebíhá mráz po zádech a je zcela jedno jaký emblém mají na kapotě.

Ovšem převezme-li pravidla hry australský Holden, jedná se o zcela jinou situaci. Na svět tak přichází po vzoru legendárního Vauxhallu Monara nový Vauxhall VXR8!

Tento Holden s logem Vauxhallu na kapotě je vůbec nejsilnější osobní automobil, který se kdy v Austrálii dočkal sériové výroby. Na tomto faktu nese největší podíl jeho nová přeplňovaná „véosmička“, která vyvine výkon 576 koňských sil. Ovšem i s tímto početným stádem australských divokých koní vás tento vůz neoslní zrychlením ani maximální rychlostí. Ta je omezena na 250 km/h, a zrychlení za 4,9s.

Tuto skutečnost mu budoucí majitelé jistě odpustí. Už jen z toho důvodu, že je téměř o 700 000 Kč levnější než jeho konkurenti z řad BMW (M5) a Mercedesu (E63 AMG). Bohužel my, obyvatelé kontinentální Evropy, budeme o tento vůz ochuzeni. Vauxhall VXR8 GTS se totiž neplánuje dovážet do jiných zemí než je Austrálie a Spojené království a ani se nebude vyrábět ve verzi s řízením na levé straně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *