AutoDesire

Audi Prologue A9 Concept – Budoucnost čtyř kruhů


Na právě probíhající Los Angels Auto Show nám bylo představeno zbrusu nové, 5,1 metrů dlouhé pojetí slova majestát od společnosti Audi.

Audi Prologue A9 Concept – to je úplný název této studie, která nastiňuje nový designový směr, kterým se budou pravděpodobně ubírat nové generace modelů A8, A7 a A6  této německé automobilky. Také se již vyskytly nepotvrzené informace, že právě takto bude vypadat no „Á devítka“.

Hlavní dominantou celého automobilu je bezesporu jeho široká, ostře řezaná přední maska chladiče, lemovaná dvěma masivními průduchy. Ostrý rysy a linie pak najdeme téměř na každém centimetru tohoto konceptu včetně světel.

Iteriér přichází na současnou dobu s poměrně futurictickým pojetím využívající několik dotykových obrazovek a OLED displeyů táhnoucí se po celé šíři palubní desky.

V útrobách tohoto dvoudvéřového kupé se nalézá čtyř litrový benzínový agregét twin-turbo V8 o výkonu 605 koní. Díky němu dokáže Prologue akcelerovat z nuly na sto pod 4 sekundy – konkrétně za 3,7s.

Neodmyslitelnou součástí moderních vozidel nesoucí na kapotě čtyři propojené kruhy je systém Quatrro, rozdělující výkon na všechna kola a v této nové generaci disponuje již i aktivním řízením všech kol. 

Velice doufáme, že tuto krásku budeme co nejdříve potkávat na silnicích a a také, aby dokázala potrápit na trhu své největší konkurenty v podobě Bentley Continental a Mercedesu S class coupe.


Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt