Ani luxusní odnož Nissanu – Infiniti při přípravách na Pařížský autosalon nelenilo a připravilo si k prezentaci svůj koncept přepychové limuzíny s názvem Q80 Inspiration.

Koncept nám osvětluje, jak budoucí směr designového jazyka značky, tak i dokonalou techniku od japonských inženýrů. Na první pohled nás velice zaujala jak přední linie propojující kapotu, masku chladiče a světlomety, tak i zadní část připomínající kapku vody. Perličkou na tomto luxusním, čtyřdvéřovém fastbacku jsou přepychově působící protichůdné dveře.

Design interiéru je geniálně jednoduchý, veškeré ovládání palubního počítače funguje skrze dotykový panel umístěný na středové konzoli. Jako připomínka toho, do jakého segmentu řadíme tuto limuzínu, působí designový „stojan“ na šampaňské umístěný mezi zadní sedadla, která spíše působí jako luxusní křesla.

Jak je tomu v současné době zvykem, je zde k vidění zcela nová hybridní technologie, využívající benzínový třílitrový motor s přímým vstřikováním a dvojitým přeplňováním. Zážehový motor má samozřejmě k dispozici i pomoc elektrického agregátu a společně spolu dokáží vyprodukovat výkon o počtu 533 koňských sil s udávanou hodnotou spotřeby 5,5 l/100km. Samozřejmostí je potom nezávislý pohon všech 4 kol a dnes tak oblíbená automatická devítistupňová převodovka.

Bije vaše srdce pro luxusní vozy? Prohlédněte si aktuální nabídku manažerských aut KIA.

Předchozí článekAudi Prologue A9 Concept – Budoucnost čtyř kruhů
Další článekMitsubishi XR-PHEV – „Svalnaté“ SUV

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno