AutoDesire

Vauxhall VXR8 (2014)


Ať už je u nás pověst vozů Opel jakákoliv a některé vozy by mnozí radši ani neviděli, jsou vozy takové, které bychom u nás naopak přivítali, přesto se jich nedočkáme. Přesně teď mluvím o novém voze Vauxhall VXR8. Opel totiž tohoto britského výrobce vlastní, když prodává svoje modely pod touto značkou. Ovšem snad jediný model samotného Vauxhallu s k nám nejspíš nedostane.

Přitom jde o velice zajimavě vzhlížející sedan ve stylu RS, tedy GTS v názvu VXR8. Nová generace tohoto vozu dostane motor z Corvetty ZR1, tedy přeplňovaný osmiválec o objemu 6.2 litru, který nabídne výkon až 584 koní maximum točivého momentu 784 Nm.

Veškerá síla je přitom přenášena na zadní nápravu skrze šestistupňovou manuální převodovku, popřípadě automatem. Podle výrobce stihne zrychlit na 100 km/h pod pět vteřin, což je na sportovní sedan hodně dobrý čas.

O co víc nás může mrzet fakt, že si tento vůz u nás nekoupíte, je jeho cena. Například oproti konkurenčnímu BMW M5 hodně solidní – půldruhý milión. Buďto se smíříte s tím, že tento vůz jednoduše mít nebudete, nebo si jej v Británii pořídíte – ovšem v tom případě s volantem na pravé straně.

Vauxhall VXR8 (2014)


Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt