AutoDesire

Jak koupit kvalitní ojetinu


Uvažujete nad koupí auta, ale raději byste chtěli ojetý vůz? Samozřejmě to je možné, ovšem dnes je třeba dát si pozor hned na několik triků, kterými se snaží neféroví obchodníci obelstít své zákazníky.

První věc, kterou napadne většinu lidí při koupi ojetého vozu, jsou stočené kilometry. Podle nezávislého průzkumu má až 50% aut, které se prodají, nepravdivý údaj o počtu ujetých kilometrů. Je to až děsivý údaj, i proto se mnoho lidí děsí koupě ojetého vozu. Ovšem existují i autobazary, ve kterých se takovýchto podfuků bát nemusíte. Jen je třeba dobře rozmýšlet, kde auto koupíte.

Při výběru si totiž ujasněte, zdali chcete pochybný vůz za nápadně nízkou cenu, nebo kvalitní vůz podložený referencemi a spokojenými zákazníky. Dobré zkušenosti nabízí Auto Esa, kde ke koupenému vozu dostanete navíc i garance na počet ujetých kilometrů, navíc i s certifikátem, který vystavuje nezávislá společnost Cebia.

Ovšem nejde jen o stočené kilometry. Dobře si zkontrolujte i to, zdali nebyl vůz bourán. Ovšem zde je problém, že ne každý to pozná. Buďto tedy přijďte do bazaru s mechanikem, či zkuste sami najít nadbytečné sváry například pod koberci či ze spodní strany karoserie.

Další zbraní prodejců je i servisní knížka, která je často jen sporadicky vyplněna. Pravidelné kontroly až do data prodeje Vám alespoň minimálně můžou garantovat počet ujetých kilometrů. Jako ilustrační příklad si vezmeme vůz Škoda Octavia, který má po pěti letech provozu najeto dle tachometru 120 tisíc kilometrů. Ovšem v servisní knížce je po dvou letech provozu zapsáno 90 tisíc ujetých kilometrů. Pravděpodobnost, že se s autem téměř přestalo jezdit je velmi malá, proto si na takové kulisárny dejte pozor a raději využijte služby opravdu kvalitních autobazarů, které nabízí například Auto Esa.


Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt