OstatníJak si vybrat autoalarm

Jak si vybrat autoalarm

-


Rádi byste zabezpečili své auto proti krádeži a přemýšlíte, který ze širokého sortimentu různých typů autoalarmů vybrat? Jak se v nabídce těchto strážců našich vozidel zorientovat, které funkce je dobré vyžadovat a jaké vůbec existují druhy autoalarmů? To vše se dozvíte v dnešním článku!

Dnešní trh s autoalarmy je velmi obsáhlý, a pro většinu běžných řidičů není snadné se rozhodnout, který ze značek a typů autoalarmů si koupit. Mezi základní dělení autoalarmů dle třídy zabezpečení patří druhy popsané níže.

Jednocestné autoalarmy

Jednocestné alarmy zajišťují základní úroveň zabezpečení. Dálkové ovládání zamykání slouží pouze pro odemknutí a zamknutí vozidla. Tyto jednocestné alarmy zajistí ochranu kapoty, kufru, dveří a zapnutí zapalování. Mezi základní funkce patří vlastní siréna, imobilizér a aktivace blinkrů. V případě poplachu se vám tedy auto rozbliká, rozhouká a imobilizér zamezí možnosti krádeže – tedy nastartování auta a odjetí.

Dvoucestné autoalarmy

Lepší ochranu než jednocestné vám dají dvoucestné autoalarmy. Dálkové ovládání je vybaveno LCD displejem a zvládne oboustranně komunikovat s autem. V případě poplachu se tedy aktivuje siréna, vozidlo se rozbliká, imobilizér zamezí nastartování a dálkový ovladač vám bude signalizovat poplach.

GSM/GPS autoalarmy

Tento druh autoalarmu vám zajistí největší zabezpečení. Díky němu se v případě poplachu aktivuje siréna, vozidlo se rozbliká, imobilizér zamezí možnosti vozidlo nastartovat, přijde vám SMS zpráva a popřípadě alarm zavolá na přednastavená telefonní čísla. Pokud se rozhodnete pro GPS autoalarm, v SMS vám přijdou i GPS souřadnice či odkaz na mapu s přesnou polohou vašeho auta.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv druh autoalarmu do vašeho vozidla, vždy myslete na jeho kvalitní zabezpečení proti krádeži, do kterého se jistě vyplatí investovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Co zařídit při koupi nového auta

Pořízení nového vozu bývá pro řidiče spojeno s příjemnými pocity a první jízda za novým volantem se zpravidla nezapomíná....

Kouknu a vidím, aneb jak daleko je vidět před kapotu

Výhled z auta je pro řidiče důležitým aspektem k tomu, aby se mohl na silnicích pohybovat bezpečně. Často chybně domnívanou předností...

Jak opravit promáčkliny karoserie? S metodou PDR se jich zbavíte rychle, efektivně a šetrně

Auto je vizitkou každého řidiče. Jak se o něj staráte, kolik péče mu věnujete a jak často jej čistíte,...

Sluneční clony do auta

Sluneční paprsky v létě nabírají na síle a při jízdě autem dokáží být pořádně nepříjemné. Vatovou chvíli přichází na řadu...
- Advertisement -spot_img

Doplňky do automobilů

Možností, jak vylepšit váš automobil, je mnoho. A doplňků k automobilu ještě víc. Existují doplňky, které rozzáří a podtrhnou karoserii...

Čeká vaše auto oprava? Vybavte ho kvalitními díly

Nezáleží na tom, jaký typ, značku nebo provedení vozu preferujete, jedno je totiž naprosto jasné. Co mu dáte, to...

Co zařídit při koupi nového auta

Pořízení nového vozu bývá pro řidiče spojeno s příjemnými...

Kouknu a vidím, aneb jak daleko je vidět před kapotu

Výhled z auta je pro řidiče důležitým aspektem k tomu, aby...