AutoDesire

Jak nenaletět při nákupu ojetého auta


Kupujete ojeté auto? Není to špatný nápad, nemusíte mít hned auto fungl nové. Však to znáte, na prvním parkovišti vám jej odřou nebo vám někdo urve zrcátko. Snižte ale významně riziko špatné koupě.

Je jedno, zda nemáte dostatečné prostředky na nový vůz nebo prostě jen nedůvěřujete spolehlivosti přetechnizovaných automobilů z nejnovější současnosti. Chcete prostě starší typ vozu, na kterém lze třeba i něco opravit vlastními silami.

Buďte na pozoru

Dotazujte se, jako zákazník můžete chtít vědět cokoliv. Klidně se ptejte, po hloubkovém měřiči laku, požadujte možnost nechat si vůz prohlédnout ve vámi vybraném servise, chtějte vědět, zda byl vůz bouraný a chtějte záznam o nehodě. Sepište si otázky a pak se zeptejte. Chtějte férové jednání a to také dostanete tam, kde dobře vědí, že pokud vám nebudou lhát, vrátíte se znovu, nebo přivedete svého přítele, protože jste byli spokojení. Takovým prodejcem je třeba autobazar v Olomouci, o kterém se během článku ještě zmíníme.

Místo kilometrů sledujte stav vozidla. Stáčení tachometrů je běžné a nemusí to být práce servisu, auto se k nim často už tak dostane. Stav tachometru vám stejně neprozradí, jaký byl řidič zručný šofér a jak se k automobilu choval. Někdo najede kilometry a auto nese známky kvalitní péče, jiné je v hrozném stavu po pár kilometrech. Automechanik, částečně také VIN karoserie a servisní knížka se záznamy také leccos prozradí.

20161125164726

Co pozná oko laika

Poznáte nepravidelné sváry v motorovém prostoru, hloubku laku jinou na střeše a na kapotě, mrknete až na dno kufru. Zaměříte se na detaily. I laik leccos odhalí. Jestliže jde o bouraný vůz, který je dávaný na prodej jako nebouraný, snahy o zahlazení všech stop po opravě můžete najít i vy. Vyzkoušejte funkce tlačítek a mechanických částí, jak je na tom volant, řadicí páka, zda nejsou pedály totálně ohoblované a sedačka není prosezená až skoro na podlahu.

Hodně vám napoví testovací jízda. Berte v úvahu, že jsou i tací klienti, kteří jen prudí a dělají si z autobazaru továrnu na zážitky. Testovací jízda trvá pár kilometrů, pokud se ale o vůz skutečně zajímáte, poproste o více času za volantem. Uhraďte palivo a dopřejte si více klidu, než zaplatíte. Zaměřte se na stabilitu auta, jestli netáhne ke straně, a jak se chová při brzdění. Poslouchejte zvuky a rezonování.

Než podepíšete, čtěte

Při podpisu kupní smlouvy dobře čtěte. Každý autobazar má jinou smlouvu. Nechte si zaslat návrh kupní smlouvy, důkladně si jej pročtěte a konzultujte klidně i s právníkem. Všechny nejasnosti si nechejte vysvětlit. Zeptejte se také na certifikát ověřující, že se auto nenachází na seznamu kradených vozů. Jakmile si auto rezervujete, vybavte se pojištěním, ať vás někdo nenabourá hned po cestě z autobazaru.

Autobazar Olomouc Auto A1 není na trhu s automobily žádný nováček a má za sebou víc jak dvě desítky let praxe. Dlouholeté zkušenosti jsou vidět na kvalitě i servisu, jakým jsou auta skladována, udržována, ošetřována i prodávána. Tato společnost má dobré jméno mezi autobazary Olomouc. Neustálá široká nabídka až 150 ojetých vozů různých značek s důkladně prověřeným technickým stavem, které nejsou totálně havarované a jsou se zárukou na jejich původ, je důkazem, že tato společnost ví, co dělá.

 

 

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt