AutoDesire

Nachystejte svoje auto na letní vyjížďky!


Léto je jako stvořené pro zasloužený odpočinek od povinností a starostí všedních dní. Každý si určitě zaslouží hodit si nohy na stůl a dopřát si pár týdnů oddechu od každodenního stresu. Proto je nejvyšší čas sbalit si věci a vyrazit na cestu. Než ale usednete za volant, ujistěte se, že jste se pořádně připravili.

Dlouhé dopravní zácpy zřejmě nebudou tím jediným, čemu se budete chtít vyhnout. A to ať už se chystáte vyrazit na dovolenou v tuzemsku, nebo plánujete cestu do zahraničí.

Mezi časté problémy, které dokáží pořádně znepříjemnit letní jízdu, patří přehřátí motoru. To může snadno vést i k jeho rozsáhlému (a drahému) poškození. Abyste této nepříjemné situaci předešli, je potřeba udržovat hladinu kapalin pod kapotou – to znamená především chladící kapalinu a olej. Taky je určitě vhodné si zjistit předpověď počasí.

Poslední věc, kterou byste chtěli v třicetistupňovém pařáku uprostřed dálnice zažít, je rozbitá klimatizace. Proto se ujistěte, že funguje, jak má, a případně navštivte servis, kde vám ji seřídí.

Důležitá je také kontrola pneumatik, především tlaku. Rozpálená vozovka v kombinaci s podhuštěnými pneumatikami výrazně zvyšuje riziko defektu. Proto také pravidelně kontrolujte stav vašeho běhounu, hloubku dezénu i nahuštění pneumatik. Pokud si s něčím nevíte rady, neváhejte se obrátit na odborníky v nejbližším pneuservise. Rádi vám pomohou.

Krom pneumatik byste samozřejmě měli zkontrolovat i bezpečnostní pásy, autobaterii i rezervu. Také se ujistěte, že vám nebliká nějaká kontrolka na palubní desce. Extrémní teploty, ať už nízké nebo vysoké, mají na některé části vašeho auta obzvlášť škodlivý vliv. Proto je potřeba před delší cestou vždycky všechno znovu zkontrolovat.

Koneckonců – nejde jen o vaši pohodlnou jízdu, ale především o bezpečí vaše i vašich spolujezdců.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt