Operativní leasing získává v českých vodách na popularitě

V České republice roste poptávka po nebankovních finančních produktech, mezi které patří také operativní leasing. Rostoucí trend má na svědomí především skutečnost, že operativní leasing byl před několika lety přístupný pouze podnikatelským subjektům. Nicméně stojaté vody se v posledních letech rozvířily a leasingové společnosti rozšířily svá produktová portfolia o atraktivní nabídky i pro soukromé osoby.

Prostřednictvím operativního leasingu si můžete opatřit vozidlo takřka u jakékoliv automobilky – Volkswagen, Seat, Peugeot, Opel, Audi, Hyundai, Mercedes-Benz, BMW a další. Ale nemusíte se spoléhat výhradně na nabídku konkrétních automobilových výrobců, protože v českých končinách působí i nezávislé leasingové společnosti nabízející vozidla libovolné značky a poskytující větší volnost při stanovování parametrů smlouvy.

Abyste si udělali přehled o tom, na kolik vás operativní leasing u jednotlivých institucí vyjde, existuje praktické srovnání operativních leasingů přes internet.

Co je operativní leasing?

Rozlišujeme dva druhy leasingů – finanční a operativní. Finanční leasing je postavený na tom, že splácíte každý měsíc určitou částku leasingové společnosti. Po celou dobu splácení je automobil ve vlastnictví leasingové firmy a do vašeho vlastnictví přechází až po úplném splacení částky uvedené ve smlouvě.

Kdežto operativní leasing je rozdílný v tom, že měsíčně platíte určitou částku a odpadají vám veškeré starosti týkající se servisu vozidla, včetně dalších náležitostí (platba povinného ručení, havarijního pojištění, silniční daně a podobně). Po uplynutí smlouvy je automobil stále ve vlastnictví leasingové firmy, tudíž nesplácíte vozidlo jako takové, ale platíte za služby a pronájem.

Například Octavia na operativní leasing vás vyjde výhodněji v tom ohledu, že můžete využívat spolehlivé vozidlo, aniž by na vaše bedra přecházely nějaké povinnosti spojené s jeho provozem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *