Velký kruhový objezd v Havířově je velkým strašákem mnoha zdejších řidičů. V roce 2010 prošel rekonstrukcí a jeho nová podoba je přinejmenším mírně chaotická. Řidiči každodenně projíždí na červenou a porušují pravidla silničního provozu i jinak. Není se čemu divit, taková rarita jakou mají v Havířově, se jen tak někde nevidí.

K největším nedostatkům patří málo času po rozsvícení červené. Zdaleka nejhorší situace je na kruhovém objezdu během odpolední dopravní špičky. Dopoledne je provoz minimální, řidiči jsou vesměs ukáznění a pravidla porušují v menší míře.

autodesire.cz_azznacky_cz_01

Řidiči si však často stěžují na matoucí dopravní značení. Především pak na svislé dopravní značení navádějící vozidla na Ostravu. Někteří účastníci provozu odbočí dříve, než by měli.

Na druhou stranu se najde i množství řidičů, kteří si na nové svislé a vodorovné dopravní značení rychle zvykli a jsou s novou podobou kruhového objezdu spokojeni. Rondel si pochvalují také zástupci silničního úřadu Moravskoslezského kraje. Podle nich díky semaforům téměř vymizely nehody.

Důvodem k rekonstrukci byly právě časté dopravní nehody, ke kterým nejčastěji docházelo kvůli nedodržení bezpečné vzdálenosti při najíždění na rondel, riskantním manévrům a nedání přednosti v jízdě vozidlům jedoucím po okruhu. Někteří odborníci na dopravu však tvrdí, že ani přebudování kruhového objezdu počet nehod výrazně nesníží.

Názor si můžete udělat sami. Velký kruhový objezd v Havířově se nachází v blízkosti vlakového nádraží. Patří k největším úrovňovým kruhovým objezdům a byl vybudován již v 60. letech 20. století. Po přebudování je před odbočkou na Ostravu třetí jízdní pruh a před odbočkou na ulici Orlovskou pouze jeden pruh. Denně přes havířovský rondel projede více než 50 tisíc vozidel.

Zdroj náhledové fotografie: denik.cz.

Předchozí článekOperativní leasing získává v českých vodách na popularitě
Další článekJak bude vypadat nová Škoda Yeti? Má smysl na ni čekat?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno