AutoDesire

Jak bude vypadat nová Škoda Yeti? Má smysl na ni čekat?


Potrpíte si na prostor a líbí se vám větší auta? Tato kritéria, v kombinaci s vlasteneckým cítěním, přímo nabádají k pořízení Yettiho. Tedy pardon, řeč je samozřejmě o crossoveru SUV Škoda Yeti, který mladoboleslavská automobilka vyrábí již od roku 2009. Studie první škodovky s parkovací kamerou spatřila světlo světa v roce 2005 a fanoušci značky se vozu nemohli dočkat. V červnu 2011 sjel z výrobní linky stotisící Yeti a v roce 2013 dostal podařený facelift. V druhé polovině 2017 se představí Škoda Yeti II. Prozradíme vám, jaká nová Škoda asi bude!

Škoda neusíná na vavřínech a vypadá to, že se příští rok ponese ve znamení velkých změn. Ne, že by jich nebylo dost jen v rámci modelové péče pro rok 2017. Zřejmě největší povyk způsobila Škoda Kodiaq – vůbec první sedmimístné SUV na zesílené modulární platformě MQB. Poptávka po zvýšených autech roste a není divu, že velká zvědavost panuje také ohledně druhé generace Yetiho. Podrobností uniká z pod pokličky stále více a zatím jde o vskutku slibné informace. Ostatně posuďte sami.

Nová Škoda Yeti bude údajně představena v září 2017 na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Spekulativní podoba je na internetu k vidění již nyní. Grafici online magazínu Auto.cz vycházeli z podoby nového Seatu Ateca. Oficiální zdroj z Volkswagenu uvedl, že Yeti II bude mít téměř totožné boční linie a podobnou zadní část. Největší rozdíl bude patrný při pohledu zepředu. Nový Yeti bude mít i jinak ukotvená přední zrcátka. Zatímco Ateca má zrcátka přímo na dveřích, u škodovky je najdete u předního sloupku.

Nabízí se však otázka, co se skrývalo pod maskou vozu s profilem tiguanu, který byl nafocen v druhé polovině června tohoto roku. Tiskový mluvčí Škody Auto uvedl, že šlo o koncernový vůz, ale nikoliv o testovací prototyp Škody Yeti.

Vraťme se k podloženým informacím o nové Škodě Yeti. Na snímku, který koluje internetem, má klasickou masku chladiče a přední světlomety ala koncept VisionS. Konečná podoba samozřejmě může vypadat jinak – ve hře jsou také horizontálně dělené lampy, kterými by se měla SUV značky Škoda v budoucnu vyznačovat.

Škoda Yeti II je již hotová a mohli ji zhlédnout účastníci dealerské konference na výstavišti v pražských Letňanech. Údajně nemá tvarově daleko ke Škodě Kodiaq, ale je o něco menší a kulatější. V rámci konference byly k vidění i další novinky ze škodovácké stáje. Například modernizovaná Škoda Octavia se světlomety vertikálně rozdělenými plechem. Nová Škoda Octavia bude pravděpodobně představena společně s modernizovaným Rapidem. I nová Škoda Rapid údajně dostane jiné světlomety – podobné těm, která má koncept Rapid Sport pro GTI Treffen Wörthsee 2013.

Jisté je, že příštího Škodu Yeti budou charakterizovat velká světlá výška a vysoko položená kapota. V základní nabídce budou dieselové motory, ale téměř jistě si přijdou na své i zájemci o plug-in hybridy. Tří a čtyřválcové motory umístěné vpředu napříč žádnou novinkou nejsou. V budoucích letech ale nelze vyloučit výrobu plně elektrického auta.

SUV se bude držet tradičních hodnot typických pro svou třídu. Podle nového šéfa Škody Bernharda Maiera půjde o skvělý vůz, který „vypadá krásně a drží se ideálů značky“.

A co si pod ideály značky představit? Nový Yeti bude prostornější než současná generace. Naroste zavazadelník (nyní má 416, resp. 1760 litrů), změní se vnější rozměry, rozvor a hmotnost. Konkrétní čísla ještě k dispozici nejsou.

Pokud se vám nechce čekat na druhou generaci, pořiďte si tu současnou. O jejích kvalitách by mohl vyprávět někdejší hlavní postava legendárního pořadu Top Gear Jeremy Clarkson. Podle něj šlo o nejlepší automobil roku 2010…

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt