NovinkyJak bude vypadat nová Škoda Yeti? Má smysl na...

Jak bude vypadat nová Škoda Yeti? Má smysl na ni čekat?

-

Potrpíte si na prostor a líbí se vám větší auta? Tato kritéria, v kombinaci s vlasteneckým cítěním, přímo nabádají k pořízení Yettiho. Tedy pardon, řeč je samozřejmě o crossoveru SUV Škoda Yeti, který mladoboleslavská automobilka vyrábí již od roku 2009. Studie první škodovky s parkovací kamerou spatřila světlo světa v roce 2005 a fanoušci značky se vozu nemohli dočkat. V červnu 2011 sjel z výrobní linky stotisící Yeti a v roce 2013 dostal podařený facelift. V druhé polovině 2017 se představí Škoda Yeti II. Prozradíme vám, jaká nová Škoda asi bude!

Škoda neusíná na vavřínech a vypadá to, že se příští rok ponese ve znamení velkých změn. Ne, že by jich nebylo dost jen v rámci modelové péče pro rok 2017. Zřejmě největší povyk způsobila Škoda Kodiaq – vůbec první sedmimístné SUV na zesílené modulární platformě MQB. Poptávka po zvýšených autech roste a není divu, že velká zvědavost panuje také ohledně druhé generace Yetiho. Podrobností uniká z pod pokličky stále více a zatím jde o vskutku slibné informace. Ostatně posuďte sami.

Nová Škoda Yeti bude údajně představena v září 2017 na autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Spekulativní podoba je na internetu k vidění již nyní. Grafici online magazínu Auto.cz vycházeli z podoby nového Seatu Ateca. Oficiální zdroj z Volkswagenu uvedl, že Yeti II bude mít téměř totožné boční linie a podobnou zadní část. Největší rozdíl bude patrný při pohledu zepředu. Nový Yeti bude mít i jinak ukotvená přední zrcátka. Zatímco Ateca má zrcátka přímo na dveřích, u škodovky je najdete u předního sloupku.

Nabízí se však otázka, co se skrývalo pod maskou vozu s profilem tiguanu, který byl nafocen v druhé polovině června tohoto roku. Tiskový mluvčí Škody Auto uvedl, že šlo o koncernový vůz, ale nikoliv o testovací prototyp Škody Yeti.

Vraťme se k podloženým informacím o nové Škodě Yeti. Na snímku, který koluje internetem, má klasickou masku chladiče a přední světlomety ala koncept VisionS. Konečná podoba samozřejmě může vypadat jinak – ve hře jsou také horizontálně dělené lampy, kterými by se měla SUV značky Škoda v budoucnu vyznačovat.

Škoda Yeti II je již hotová a mohli ji zhlédnout účastníci dealerské konference na výstavišti v pražských Letňanech. Údajně nemá tvarově daleko ke Škodě Kodiaq, ale je o něco menší a kulatější. V rámci konference byly k vidění i další novinky ze škodovácké stáje. Například modernizovaná Škoda Octavia se světlomety vertikálně rozdělenými plechem. Nová Škoda Octavia bude pravděpodobně představena společně s modernizovaným Rapidem. I nová Škoda Rapid údajně dostane jiné světlomety – podobné těm, která má koncept Rapid Sport pro GTI Treffen Wörthsee 2013.

Jisté je, že příštího Škodu Yeti budou charakterizovat velká světlá výška a vysoko položená kapota. V základní nabídce budou dieselové motory, ale téměř jistě si přijdou na své i zájemci o plug-in hybridy. Tří a čtyřválcové motory umístěné vpředu napříč žádnou novinkou nejsou. V budoucích letech ale nelze vyloučit výrobu plně elektrického auta.

SUV se bude držet tradičních hodnot typických pro svou třídu. Podle nového šéfa Škody Bernharda Maiera půjde o skvělý vůz, který „vypadá krásně a drží se ideálů značky“.

A co si pod ideály značky představit? Nový Yeti bude prostornější než současná generace. Naroste zavazadelník (nyní má 416, resp. 1760 litrů), změní se vnější rozměry, rozvor a hmotnost. Konkrétní čísla ještě k dispozici nejsou.

Pokud se vám nechce čekat na druhou generaci, pořiďte si tu současnou. O jejích kvalitách by mohl vyprávět někdejší hlavní postava legendárního pořadu Top Gear Jeremy Clarkson. Podle něj šlo o nejlepší automobil roku 2010…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Kouknu a vidím, aneb jak daleko je vidět před kapotu

Výhled z auta je pro řidiče důležitým aspektem k tomu, aby se mohl na silnicích pohybovat bezpečně. Často chybně domnívanou předností...

Jak opravit promáčkliny karoserie? S metodou PDR se jich zbavíte rychle, efektivně a šetrně

Auto je vizitkou každého řidiče. Jak se o něj staráte, kolik péče mu věnujete a jak často jej čistíte,...

Sluneční clony do auta

Sluneční paprsky v létě nabírají na síle a při jízdě autem dokáží být pořádně nepříjemné. Vatovou chvíli přichází na řadu...

Čeká vaše auto oprava? Vybavte ho kvalitními díly

Nezáleží na tom, jaký typ, značku nebo provedení vozu preferujete, jedno je totiž naprosto jasné. Co mu dáte, to...
- Advertisement -spot_img

Na koho se může autoservis obrátit, když chce pomoci s odpady?

Řešíte ve svém autoservisu odpadové hospodářství správně? Vyhovět liteře zákona není vždy snadné, protože povinností je celá řada a...

Máte prasklinu na čelním skle auta? Poradíme vám, jak ji opravit svépomocí

Součástí vlastnictví vozidla jsou i jeho neustálé opravy a pravidelná údržba. Mezi mnoha dalšími problémy se může stát neštěstí...

Kouknu a vidím, aneb jak daleko je vidět před kapotu

Výhled z auta je pro řidiče důležitým aspektem k tomu, aby...