AutoDesire

Jak na přepravu nebezpečných látek?


Sehnat špičkového dopravce, který zajistí přepravu vaší zásilky na místo určení ve velmi krátkém čase, není v současné době tak snadné jako v minulosti. Dopravcům chybí kapacity a často si zakázky přehazují jako hořící brambor. A co se týče tak specifického segmentu jako je ADR, většina dopravců nemá k dispozici potřebnou techniku. Hledáte-li někoho, kdo přepravu nebezpečných látek zajistí, obraťte se na českou přepravní společnost FOFR. Možná jste o ní slyšeli v souvislosti s vnitrostátní a mezinárodní přepravou zásilek, ale nedílnou součástí služeb je však také ADR přeprava.

Co je to ADR?

Přeprava nebezpečných látek musí probíhat v souladu s Evropskou dohodou o mezinárodní silniční přepravě nebezpečného zboží. Podstatou dohody je především specifikace balení a označení přepravovaného nákladu, konstrukce a výbavy vozidel i proškolení řidičů.

Do skupiny ADR patří nebezpečné zboží, které by svými vlastnostmi mohlo ohrozit zdraví a bezpečnost osob nebo poškodit životní prostředí a majetek. Podle povahy jsou látky rozděleny do 9 tříd.

Jak přeprava ADR probíhá?

Přeprava nebezpečných látek není možná bez bezpečnostní dokumentace. Dopravce po vás bude požadovat číslo UN, údaje podle ADR, oficiální pojmenování podle ADR, podrobnosti o balení, čistou a hrubou hmotnost. Pokud si s balením vaší ADR zásilky nevíte rady, můžete využít kvalifikovaného poradenství certifikovaným poradcem. Odborníci jsou k dispozici na všech střediscích společnosti FOFR a rádi vám zodpoví na všechny dotazy.

Přepravní společnost FOFR vznikla v roce 2010 na základě potřeb osmi českých přepravních firem. Nyní nabízí služby jako jsou přeprava nadměrných nákladů, přeprava ADR i množství doplňkových služeb. Další informace a možnost předběžné kalkulace najdete na www.fofrcz.cz.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt