Operativní leasing je snadná cesta k novému vozidlu


Kdo by si nepřál mít nové auto. Ne z autobazaru, ale skutečně nové. Bohužel, vzhledem k cenám si většina Čechů nový vůz nemůže dovolit. Operativní leasing ovšem trochu mění situaci.

Operativní leasing je v poslední době tolik přetřásaným tématem, že už nejspíš všichni vědí, v čem spočívá. Pro ty, kdo ne, ještě zopakujeme jeho princip.

Jak funguje operativní leasing?

Jde vlastně o dlouhodobý pronájem. Vyberete si auto, podepíšete smlouvu a po určenou dobu platíte danou částku každý měsíc. Až doba uplyne (zpravidla se jedná o dva či tři roky), auto si bere zpět leasingová společnost. Vy máte možnost uzavřít novou smlouvu na jiný vůz. V ceně měsíční splátky máte přitom povinné ručení, někdy třeba i výměnu pneumatik a mnoho dalšího. Záleží na konkrétní autopůjčovně a na tarifu, který si zvolíte. Čím více platíte, tím více služeb obvykle získáte.

Jezdíte každých pár let v novém autě

Z výše uvedeného tedy jasně vyplývá, že si každých pár let vybíráte nové auto. Neustále jezdíte v moderním voze plném bezpečných technologií a sousedům může jen vrtat hlavou, kde na to pořád berete.

Po finanční stránce jde o velmi výhodné řešení. Smlouvu totiž uzavřete vždy na takové auto, které vám zrovna vyhovuje. Jste-li při penězích, vyberete si dražší vůz s vyšší měsíční cenou. Když se v životě dostanete do finanční nouze, zvolíte si auto nižší třídy. Podnikatelé si navíc mohou měsíční částku dát do nákladů.

sss

Jak je to s cenami?

Někoho ceny překvapí příjemně, někdo zůstane udivený v negativním slova smyslu. Pokud se ale zamyslíte a spočítáte si, kolik by vás stálo nové auto, jak dlouho by vám vydrželo, a započítáte i služby jako povinné ručení, návštěvy autoservisu apod., zjistíte, že částky skutečně nejsou přemrštěné.

Například Škoda Octavia na operativní leasing se dá sehnat od čtyř tisíc korun měsíčně. Volkswagen Golf na operativní leasing pak získáte od šesti tisíc. Uvedené ceny platí pro operativní leasing od Auto Podbabská v Praze. Na jejich webu najdete také hezký srovnávač vozů, kdybyste se nemohli rozhodnout.

Operativní leasing je určitě dobré vzít v úvahu, pokud přemýšlíte o novém autě. Jde o moderní možnost, kdy jen jezdíte, tankujete a nic jiného neřešíte, což perfektně vyhovuje zejména mladým lidem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *