AutoDesire

Pro koho je určen moderní gramofon? Pro všechny!


Možná jste zaznamenali rostoucí vlnu obliby u gramofonů a gramofonových desek, které se čím dál tím více vracejí do módy. Stále více lidí totiž propadá kouzlu dokonale plastického zvuku, který umožňuje analogový záznam.

Jsou gramofony jen pro horních 10 tisíc? Ale kdeže!

Ještě nedávno si gramofony pořizovali pouze movití audiofilové, kteří si mohli dovolit utratit za jeden přístroj i stovky tisíc korun. Dnes je však na trhu tolik různých typů, že si zde vybere prakticky každý. Kromě luxusních gramofonů za statisíce, určených pro nejnáročnější posluchače, můžeme sehnat i levnější přístroje, za které nedáme více než několik tisíc. Takový gramofon sice nedosahuje tak dokonalého zvuku, jako jeho dražší bratříček, ale ucho běžného člověka tento rozdíl téměř nepozná. Na to, abyste si občas poslechli desku z vaší sbírky, podobné levnější přístroje bohatě stačí, navíc k nim nemusíte již nic přikupovat, jelikož většinou obsahují integrovaný předzesilovač, zesilovač a někdy i integrované reproduktory. Některé gramofony obsahují i USB vstup, díky čemuž můžete své gramofonové desky zálohovat na počítači.

Proč jsou gramofony stále tak oblíbené?

Přestože analogový záznam zvuku byl vynalezen již v 19. století, jsou zde gramofony s námi pořád a jejich obliba dokonce stoupá, navzdory všem předpovědím ze začátku 90. let, které gramofonům prorokovaly brzký konec. Za jejich oblibou stojí především neopakovatelná kvalita, a plasticita jejich zvuku, způsobená analogovým systémem, pomocí kterého je záznam uložen na desce. Zvuk je uložen ve formě klikaté drážky, která přesně odpovídá zvukovým vlnám vzniklým v době nahrávky. Není zde žádná komprimace a díky tomu není zvuk nijak zkreslen. Nabídka současných gramofonů uspokojí všechny. A jaký si vyberete vy?

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt