AutoDesire

Kia Sorento, poctivé SUV


Kia Sorento se poprvé představila v kategorii robustních SUV už v roce 2002. Jak je na tom dnes? Vyplatí se stále si ji pořídit?

Jízdní vlastnosti

Jihokorejský výrobce automobilů k dnešnímu dni vyprodukoval už třetí generaci Kia Sorento. Samotná automobilka vůz prezentuje jako výjimečný a luxusní.

Minimálně pro třetí generaci, která se u nás oficiálně představila v roce 2015, to spolehlivě platí. Kia Sorento patří do kategorie mohutných a prostorných SUV, která kladou důraz na pohodlí. Ta se vydala ve stopách svého předchůdce, druhá generace Kia jasně potvrdila příklon právě k tomuto typu vozidel, který už si nijak nekladl ambice na terénní jízdy.

Exteriér vozu

Ve třetí generaci nabídla přepracovaný skelet karoserie, který přinesl jednak zlepšení bezpečnosti a jednak lepší jízdní vlastnosti, zejména přispěl ke snazší ovladatelnosti vozu. Ještě druhá generace trpěla některými typickými závadami, Kia však zejména s posledními verzemi učinila poměrně velký posun vpřed.

Z hlediska designu se poslední generace nijak převratných inovací nedočkala, drží se stále v konzervativních vodách a sází spíše na eleganci. Což potvrzují například podlouhlé světlomety nebo vzpřímeně tvarovaná maska chladiče. Ačkoli designové zpracování nepřekvapí, pro vyznavače decentního pojetí může jít naopak o klad a o důvod, proč si Kiu pořídit.

Interiér Kia Sorento

Interiér drobné změny nabídl. Extravaganci bychom marně hledali i tady, Kia se rozhodla vydat cestou nadčasové kvality. Převažujícím materiálem jsou plasty.

Řidič ocení také dokonalý přehled nad veškerými ovládacími prvky, zejména potěší přehledný osmipalcový displej a velká tlačítka. Drobným mínusem ohledně pohodlí posádky je to, že se jedná o automobil relativně nízký.

Zavazadlový prostor nabídne celkový objem 660 litrů, po sklopená sedadel se dostanete na hodnotu až 1732 litrů.

Výkon, motorizace a spotřeba

Motorizace třetí generace je pojata velmi přímočaře. Kia se rozhodla na trh vstoupit s nabídkou pouze motoru 2.2 CRDi s výkonem 147 kW s pohonem všech čtyř kol. Motor taktéž vychází z toho, co už uměly nabídnout i předešlé generace tohoto SUV.

Vaše volba tak může padnout na šestistupňový manuál, případně na automat. Průměrná spotřeba se pohybuje lehce pod hodnotou 9 litrů na 100 kilometrů, a to primárně v městském provozu. Oficiální údaje vycházející ze specifikací je tedy zapotřebí brát s rezervou.

Kia Sorento a cena

U nás se cena základní sestavy ve třetí generaci pohybovala na 909 980 Kč. Po několika letech provozu však lze současná vozidla považovat za zajímavá i v segmentu ojetých automobilů. Druhá generace se v současné době prodává za ceny pod 200 000 Kč. To již lze považovat za velmi zajímavé, pokud uvážíme, že jen málo značek dokáže nabídnout tak vysokou míru spolehlivosti a mechanické odolnosti.

 

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt