AutoDesire

Audi A1 Clubsport quattro koncept


Audi zveřejnila koncept nejmenšího ze svých vozů – A1 – v poněkud ostřejší verzi. Ta dostala motor z Audi TT, který dostal ohromný výkon.

Poprvé se všem příznivcům značky Audi ukáže tento model na tradiční přehlídce koncernu Volkswagen Wörtherseetour 2011, kde se ukáže téměř dvacet vozů Audi. A1 Clubsport quattro by měla být hlavní atrakcí mezi vozy Audi. Tento ostrý hot-hatch pohání pětiválec s přímým vstřikováním a turbem TFSI o objemu 2.5 litru. Tento motor běžně můžeme potkat také v modelech Audi TT RS a Audi RS3 Sportback, přičemž výkon je 340 koní. U Audi A1 Clubsport quattro se však podařilo vyladit výkon vozu na neuvěřitelných 503 koňských sil. Točivý moment pak dosahuje až hodnot 660 Nm.

Díky pohonu všech čtyř kol a manuální šestistupnové převodovce je Audi A1 Clubsport quattro opravdu ďábel na cestě. Stovku stihne tento hothatch pod čtyři vteřiny, za necelých jedenáct vteřin pak už dokáže jet dokonce dvousetkilometrovou rychlostí. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.

Bohužel pro všechny fanoušky automobilky Audi to vypadá, že se tento model do výroby nakonec nedostane a zůstane jen u pár vyrobených kusů jako konceptů.

Audi A1 Clubsport quattro koncept

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt