AutoDesire

Jak funguje byznys s autodíly, popsal e-shop Voton.cz


V současné době existuje nespočetné množství internetových obchodů, které se specializují na prodej autodílů, ovšem ne všechny dokážou být transparentní. Jakým způsobem funguje byznys s automobilovými díly ve skutečnosti? Co všechno zahrnuje cena, kterou platí koncový zákazník za danou součástku? Proč jsou ceny jednotlivých prodejců někdy až rapidně odlišné? Právě na takové otázky odpověděl e-shop Voton.cz.

Vyložit karty na stůl umí jen málokterý obchodník. Zajímali jste se někdy o to, co všechno se děje s náhradními díly předtím, než se vůbec dostanou do vašich rukou, případně do autoservisu? Víte, jaká je nákupní cena takového autodílu? A jaká je naopak provize internetového obchodu, jako je třeba Voton.cz?

Odlišné ceny jsou už v distribučním řetězci

Ceny autodílů se mohou lišit o desítky až stovky procent, přičemž všechno je závislé na strategii tvorby cen. Co prodejce, to jiná strategie, a pochopitelně i jiné ceny za zboží. V našich končinách se setkáte zejména se dvěma strategiemi tvorby cen. Obchod nabízí zboží buď za takzvanou doporučenou cenu, ve které je zahrnuta cena od dodavatele a extrémně vysoká marže samotného prodejce, nebo za ceny s optimální marží.

Jak první, tak i druhá strategie má své přednosti a úskalí. První strategie, jež samotný e-shop Voton.cz uvádí, funguje v podstatě tak, že e-shop prodává autodíly draho, dává však slevy a zvýhodňuje některé zákazníky (živnostníky, autoservisy). U druhé strategie jsou ceny příznivější, takže e-shop prodává levné náhradní díly, ceny jsou stejné pro všechny bez ohledu na to, jestli jste živnostník, nebo ne, a zpravidla neposkytuje ani žádné slevy.

Rozvoz zdarma není zdarma

Obrovským lákadlem je, když online prodejna nabízí rozvoz zdarma. Opravdu vám však zaplatí poštovné? Určitě ne. Prodejce daný benefit nabízí především kvůli tomu, že má vskutku vysokou marži na autodílech, takže se mu vyplatí napsat, že je rozvoz zdarma. Sice nezaplatíte 100 korun za poštu, zato zaplatíte dost vysokou částku za náhradní díl. I tak si budete ve výsledku myslet, že jste ušetřili, i když to není pravda. V marketingové komunikaci jsou věrnostní programy a slevové přísliby oblíbené, neboť na ně zákazníci slyší.

Podrobné informace o tom, jakým způsobem funguje byznys s autodíly, si můžete přečíst na stránce https://voton.cz/informace/uzitecne-informace/serial-trh-s-autodily-v-dobe-internetu.

Jak postupovat při výběru e-shopu s autodíly?

Pokud tedy chcete koupit náhradní díly na auta, zřejmě nevíte, jak vybrat e-shop nabízející autodíly. Ideální je obrátit se na prodejce, jenž má co nejblíže ke zdroji, tedy k přímému výrobci, protože potom k ceně nejsou připočítávány další poplatky, jež konečnou cenu navyšují.

Otázkou také zůstává, jestli zvolit internetový obchod, nebo se obrátit spíše na kamennou prodejnu. Obě varianty mají svá pro a proti, takže spíše záleží na vašich preferencích. Internetové obchody však mají něčím „navrch“. Jsou dostupné 24 hodin denně, takže se nemusíte řídit otevírací dobou. Sice si nemůžete zboží prohlédnout na vlastní oči, ale to ani tak nevadí, neboť při nakupování přes internet máte možnost zboží do 14 dnů bez udání důvodů vrátit, přičemž e-shop je povinen vám vrátit peníze.

Voton.cz je společnost, která vede internetový obchod, ale i kamennou prodejnu umístěnou v Českých Budějovicích. Jestliže jste tedy z daného města, přijďte si vybrat osobně. Do ostatních částí republiky, ba dokonce i do zahraničí vám společnost pošle náhradní díly kurýrní službou. Prodejce autodílů nabízí možnost rozvozu vlastními vozidly, nicméně pouze v rámci Českých Budějovic.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt