AutoDesire

Dopravní technika pro jednotlivce i firmy. Kde a jak vybírat vozidla?


Založit si firmu zabývající se logistikou nemusí být nic složitého. Stačí dobře zvládnout plánování a pořídit kvalitní vozový park. Platí to i v případě, že pro svou stávající firmu či podnikání potřebujete zajistit přepravu zboží. V tomto článku vám poradíme, jak si pořídit dostatečně výkonné vozidlo a zvládnout to za přijatelnou cenu.

Co budete pro své podnikání potřebovat?

V první fázi si musíte rozmyslet, co budete pro své podnikání potřebovat. Jestli se bude jednat o větší množství menších vozidel, případně potřebujete přepravovat náklad o velké hmotnosti. Limitem může být i rozpočet. V tomto případě se však nabízí cesta hledání ojetých automobilů, kdy za výrazně nižší cenu můžete pořídit větší a silnější vůz. Nákup nákladních vozů se může hodit i živnostníkům, kteří se věnují například truhlařině, stěhování, práci s nábytkem a podobně. Zbývá pouze zvážit, co všechno by mělo vaše vozidlo dokázat.

Menší nákladní vozy

Například menší nákladní vozy do 7,5 tuny upotřebíme pro chod malých obchodů, zajišťování dodávky lehčího zboží, ale i běžné práce, jako je třeba přeprava nábytku a podobně. K dispozici jsou také chlazené vozy s mrazákem pro převoz potravin a chemických látek. U ojetých automobilů je dobré sledovat, zda splňují emisní třídu. Vyhnete se tak dalšímu připlácení. Pokud se rozhodneme pro vybraný kus, důkladně si ho prohlédneme a ideálně si vyzkoušíme i jízdní vlastnosti během zkušební jízdy. Platí zde stejná pravidla jako při nákupu ojetého osobního automobilu. Zde se však navíc přidává i nutnost plnění limitů pro přepravu vámi určeného zboží a jednoduchá manipulace.

Silnější tahače a náklaďáky

Pro komplikovanější přepravní úkoly je potřeba pořídit nákladní vozy nad 7,5 tuny, které opět mohou mít mnoho variant a široké možnosti využití. Praktické jsou klasické skříňové nákladní automobily. Ty můžete uplatnit pro převoz těžšího zboží. Mezi ojetými vozy najdete také speciální typy určené například pro svoz odpadu, zametání, či přepravu chlazeného zboží. Kvalitní prodejce ojetých nákladních automobilů nabízí výhradně vozy v dobrém technickém stavu, ale přesto je dobré se osobně přesvědčit, co daný stroj dokáže a jestli splňuje vaše představy.


Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt