AutoDesire

Co je to Hybrid Synergy Drive?


Hybrid Synergy Drive (HSD) je nejpokročilejší hybridní technologie Toyoty, která kombinuje benzínový pohon s elektromotorem – opravdu, dva motory v jednom vozidlu. Spojení přináší vysoký výkon a mimořádně nízkou spotřebu. V elektrickém módu oceníte také plynulou a extrémně tichou jízdu. 

Dalším prvkem technologie HSD je recyklace energie. Jak to funguje? Jednoduše! Když jedete spotřebováváte energii, ale zároveň ji také vytváříte – například brzděním. S většinou automobilů je taková energie zcela nevyužitá, ale s technologií HSD je možné tuto energii rekuperovat, shromáždit a použít ji znovu k pohonu vozu.

toyota-environment-what-is-hybrid.2-2013-article_tcm-1016-107032
Dvojí výkon, dvojí zábava

Nový Auris HSD má dvě pohonné jednotky. Jednu benzínovou, jednu elektrickou. Pokud, ale potřebujete výkon, obě pracují společně a dodávají potřebný točivý moment. V případě Auris HSD je to celkově 136 koní. Když potřebujete více výkonu, jednoduše stlačte tlačítko Power button a užívejte jízdu.

  • Převýšení: Oba motory dodávají vozidlu maximální výkon
  • Zpomalení a brzdění:Systém rekuperuje energii a dobíjí tak baterii
  • Předjíždění: Oba motory dodávají vozidlu maximální výkon
  • Stání: Oba motory jsou automaticky vypnuty takže energie není zbytečně plýtvána
Ani kapku paliva navíc

Není tajemstvím, že jízda ve městě zvyšuje spotřebu většiny vozidel. Nicméně, nový Auris HSD není jako většina vozů – rekuperuje energii a má dvě pohonné jednotky. Jednu benzínovou, druhou elektrickou. Skvělé souznění těchto dvou jednotek se vyznačuje spotřebou pouhých 3.8l/100km. A pokud použijete Eco mód, spotřebu snížíte ještě více.

Nestačí? Chcete mít nulovou spotřebu? Jednoduše přepněte na čistě elektrický (EV) mód, který je použitelný při jízdě do 50km/h a nespotřebujete ani kapku benzínu.

Tak tichý, že uslyšíte vlastní myšlenky

Vyberte EV-mód a užijte si neuvěritelné ticho. Elektrický EV-mód samozřejmě neprodukuje žádné emise a poskytuje extrémně plynulou jízdu. Věříte, že i váš vůz může být poklidným místem, kde si užíváte každou chvilku?

Snižujte spotřebu

Perfektním propojením elektromotoru a benzínového agregátu dosahuje Auris HSD pouhých 87g CO2/km. Opravdu skvělé vlastnosti rodinného automobilu. Nemyslíte?

Faktem také je, že v EV-módu můžete zredukovat emise zcela na nulu a to pouze tím, že nepřekročíte rychlost 50km/h.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt