AutoDesire

Fisker Surf


Americká automobilka Fisker sice před nedávnem začala teprve s výrobou nového modelu Fisker Karma, ovšem již nyní se plánuje další model. Mělo by jít o koncepci Shooting Brake, tedy něco podobného jako Ferrari FF. Navíc by nový Fisker Surf měl být plug-in hybrid. No zní to zajímavě ..

Surf je téměř identický s předchozím modelem Karma, ovšem jen po sloupek dvěří. Zadní část vozu je totiž zcela odlišná, takže při pohledu zpoza vozu si tyto dva modely jistě nespletete. Navíc tato karosářská verze přináší i větší zavazadlový prostor, konkrétně to je 365 litru objemu, což je skoro dvojnásobek oproti modelu Karma.

O pohon se starají dva elektromotory o celkovém výkonu 400 koní a maximální hodnotě točivého momentu 1300 Nm. O energii se pak bude starat klasický spalovací motor o objemu dvou litrů, který má výkon 256 koní. Výsledná průměrná spotřeba je pak velice zajímavých 2.4 litru na sto kilometrů. Jen na elektrickou energii dokáže Surf dojet 80 kilometrů, v případě nouze se zapojí spalovací motor a dodanou energií může výrazně prodloužit dojezd.

Velmi rychlý čas si Fisker Surf zapsal i při zrychlení z nuly na sto kilometrovou rychlost, které zvládl pod šest vteřin. Maximální rychlost je pak přibližně 200 Km/h.

Fisker Surf

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt