steering-wheel-2927406_640

AutoDesire

Prodej auta: na co je třeba myslet?


Pokud vám bude štěstí přát a vaše auto se s vámi nerozloučí v důsledku nehody či sešlostí věkem, pravděpodobně ho jednou budete chtít prodat a pořídit si novější model. Možná o prodeji dokonce právě přemýšlíte. Poradíme vám, jak zajistit, že za ně obdržíte slušnou částku.

1. Začněte včas

Příprava auta na prodej není žádná legrace. Pokusit se vůz dát do pořádku na poslední chvíli, abyste vyhnali před prodejem cenu nahoru, vám žádný zázrak nepřivolá. O vozidlo je třeba se starat již během používání – pečlivost a pravidelná údržba i čištění vozu jsou klíčem k úspěchu. Stejně tak se vyplatí uložit veškerou dokumentaci na bezpečné místo, abyste ji měli v případě potřeby po ruce.

2. Vzbuďte důvěru

Vytvořte si kartotéku pro veškeré důležité dokumenty, jako jsou servisní zprávy o opravách, byť sebemenších, nebo výsledky provedených prohlídek. Potenciální kupec ocení, umožníte-li mu nahlédnout do historie technického stavu auta. Pečlivě vedená servisní kniha je pro zájemce znamením o tom, že se v budoucnu  nesetká s nepříjemným překvapením a stočený tachometr rozhodně není váš případ.

3. Vsaďte na čistotu

Prvním krokem, na který zapomene opravdu málokdo, je návštěva kartáčové myčky. Tím by však snaha o vyčištění vozu končit neměla. Dopřejte vašemu autu také ruční umytí kvalitními přípravky a nezapomeňte ani na interiér – zapocená sedadla a nevábná vůně ve voze každého odradí. Existují profesionální firmy, které vám „generální úklid“ auta zodpovědně provedou. Kouření v autě se dnes moc nenosí, pokud jste ho tedy sami provozovali, měli byste automobil zbavit veškerých stop po tomto zlozvyku. Věnujte pozornost i motoru – co kdyby chtěl kupec nahlédnout pod kapotu?

4. Nezapomeňte, že vybíráme očima

Kdo by chtěl vlastnit nevzhledný, poškrábaný vůz? Ve vašem zájmu je vytvořit dojem, že jste s automobilem zacházeli s maximální šetrností, nechejte proto zahladit škrábance jak na autě samotném, tak na kolech. Závažný problémem bývají praskliny na skle – v takovém případě vás nejspíš nemine výměna čelního skla. Výjimkou jsou drobounké vlasové praskliny, které zručný automechanik umí opravit.


Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt