Vyvarujte se chyb spojených s povinným ručením

Nezapomínejte, že povinnost platit povinné ručení platí pro všechny vlastníky vozidel již ze zákona, přičemž porušení se trestá pokutou. Proto to neberte na lehkou váhu a pojďte si s námi projít nejčastější omyly a mýty, které se kolem povinného ručení vyskytují a objevují.

Jeden z nejrozšířenějších mýtů je ten, že za auto, které nejezdí se nemusí povinné ručení platit. To je ovšem již z podstaty věci nesmysl. Za každé auto, jenž je přihlášeno v registru vozidel se povinné ručení platit musí, ač by se jednalo třeba o nejlevnější povinné ručení.

Dalším rozšířeným omylem je jakási ochranná lhůta, která nastává po ukončení smlouvy o povinném ručení. Nic takového ovšem neexistuje, takže s dnem ukončení smlouvy padá i povinnost pojišťovny krýt škody vzniklé při nehodě nepojištěného vozu.

I při koupi vozu je nutné ihned uzavřít povinné ručení. Druhou možností, při koupi ojetého vozu je nutné zajistit si kopii technického průkazu a pojištění co nejrychleji sjednat. U koupě či prodeje vozu nastávají nejčastější chyby s pojištěním. Například při prodeji vozu v bazaru přes tzv. komisní prodej musí platit pojištění stále majitel vozu, který jej chce prodat. Jiná je situace, pokud autobazar auto vykoupí. Při převodu vozidla je nutné sepsat smlouvu a oznámit změnu vlastníka na registr vozidel, aby se nestala později žádná chyba, která by mohla poškodit nevinného.

Správně vybrat povinné ručení je mnohem jednodušší, pokud využijete kalkulačku povinného ručení, díky čemuž můžete sjednat pojištění během pár minut online a nemusíte se obávat žádných chyb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *