AutoDesire

Uvažujete o tažném zařízení? Podívejte se, jaké druhy existují


V současné době se bez tažného zařízení spousta majitelů motorových vozidel neobejde. Poslouží k zapřáhnutí obytného přívěsu a vozíku, ale také k připevnění nosiče kol. Vybrat si můžete z pestré škály tažných zařízení, a tak se určitě najde i řešení, které je vhodné přímo pro vás. Záleží hodně na tom, jak často plánujete tažné zařízení používat, zda chcete odnímatelné či pevné a podobně.

Jaká tažná zařízení existují?

Pokud se řekne tažné zařízení, zřejmě se vám jako první před očima objeví pevné tažené zařízení, přitom existují ještě další druhy. Cena by při výběru neměla být rozhodujícím faktorem, protože důležité je, aby zařízení naplňovalo vaše očekávání a splňovalo veškeré požadavky. V následujících řádcích vám jednotlivé varianty představíme.

Pevné tažné zařízení

První variantou je pevné tažné zařízení. Jak už samotný název napovídá, jedná se o tažné zařízení napevno připevněné v zadní části automobilu, které se instaluje do výrobcem vymezeného místa pevnými čepy. Výhodou pevného tažného zařízení je, že je na něj možné nainstalovat také nosič kol. Uplatnění nachází zejména na užitkových vozidel.

Odnímatelné tažné zařízení

Druhou možností je odnímatelné tažné zařízení připevněné odnímatelným čepem. Používá se především u vozidel, která tak často netahají obytný přívěs anebo vozík. Ovšem počítejte s tím, že na tažné zařízení nenainstalujete nosič kol. Zase na druhou stranu vás potěší, že při parkování se nemusíte nijak omezovat, ani dávat na tažné zařízení pozor.

Zařízení pro nosič kol

Závěrem je ještě k dostání přímo zařízení pro nosič kol, což je speciální typ tažného zařízení. Zařízení bývá stejně jako klasické tažné zařízení pevné či odnímatelné. Velkou výhodou je, že můžete zařízení uzamknout, aby vám kola nikdo neukradl.

 

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt