AutoDesire

Jak postupovat, když si chcete dát na auto tažné zařízení?


Mít tažné zařízení má nespočet výhod. Konečně si můžete umístit kola za auto, můžete si půjčit, nebo koupit obytný přívěs a v neposlední řadě si za auto kdykoliv umístíte vozík a budete převážet, co je vám libo. Instalace koule za auto má však svá specifika. Poradíme vám, jak na to.

Konečně svoboda

Lidí, kteří si na svá auta nechávají umístit tažné zařízení, stále přibývá. Shodují se v jednom – instalace koule jim přinesla mnohem větší možnosti a svobodu, o které dlouho snili. Mohou i za svým autem konečně převážet stavební materiál, mohou se s rodinou vydat za dobrodružstvím díky přívěsu nebo si každý víkend projet i vzdálenější cyklostezky. Autocar tažná zařízení již mnoho let pomáhají lidem vybrat a odborně nainstalovat přesně to zařízení, které je pro jejich potřeby i automobil vhodné.

Co je potřeba dodržet

Jelikož se jedná o zařízení, které dále táhne těžký náklad, je potřeba splňovat platné zákony. Tažné zařízení cena je vždy odvozena od typu vašeho vozidla a od toho, zda si vyberete pevnou nebo odnímatelnou kouli za auto. Vždy se musí jednat o homologovaný výrobek splňující náročná pravidla a zákony naší země i Evropské unie. Instalaci musí provést odborné pracoviště, které vám vystaví potvrzení. Vy si následně necháte nový prvek vašeho automobilu podle platných zákonů zapsat do technického průkazu vozidla.

Co je lepší – pevné, nebo odnímatelné zařízení?

Je jen na vás, zda:

  1. Si na své auto necháte nainstalovat speciální zařízení pro přepravu kol.
  2. Se rozhodnete pro pevné tažné zařízení.
  3. Zvolíte odnímatelnou variantu.

Všechny tyto tři možnosti mají svá specifika. Například odnímatelné tažné zařízení lze jednoduše sundat v případě, že se budete pohybovat v běžném provozu, nebude vám tedy nijak překážet v parkování nebo v manipulaci s vozidlem.

Tažné zařízení vždy vybíráte dle vašeho typu vozidla.

Zdroj obrázku:

Serov Aleksei / Shutterstock.com

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt