AutoDesire

Prodeje vozů Škoda výrazně rostou


V mladoboleslavské automobilce Škoda se můžou poklepat po ramenou. Generační výměna Octavii, o které jsme vám psali nedávno a příchod nového modelu Rapid, výrazně zvedl prodeje osobních vozů Škoda. K tomuto úspěchu pomohla i rozsáhlá reklamní kampaň a ne zrovna příliš povedená akce konkurenční automobilky Hyundai. Podíl na Českém trhu v září stoupl o 18 procent, takže Škodovka pokryla celkem téměř 36 procent trhu s osobními vozy.

Navíc Škodovka boduje i v zahraničí, když v sousedním Německu se dostala Octavia do pětice nejprodávanějších vozů vůbec. Co se týče soukromých majitelů vozů, pak Škoda umístila hned tři vozy mezi osmi nejprodávanějšími v celém Německu (zdroj: idnes.cz). Sousední země je po Číně dalším klíčovým trhem. V Číně pak dokonce začala Škoda vyrábět již ve třetím závodě.

Právě Čína je jedním z klíčových trhů pro Škodovku, jelikož zde chce automobilka prodávat až půl miliónů vozů ročně. V Číně bodují především luxusní auta Škoda, i proto se v novém závodu ve městě Ning-Po bude vyrábět modernizovaný Superb, přičemž příští rok se do výroby dostane i nová generace Škody Octavia.

A na co se můžeme těšit v nejbližší budoucnosti? Příchod faceliftu Škoda Yeti je tím, co nás čeká již v nejbližších týdnech. V půlce ledna by se již měl začít prodávat. Co Yeti přinese nového, tak o tom Vás ještě budeme informovat. Pro začátek snad jen fakt, že maska vozu bude bližší novému stylu Škodovek, který nastolila Octavia.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt