AutoDesire

Skoda Octavia RS (2014)


Není to tak dávno, co jsme Vám psali o nové studii sportovního Rapidu a již je na světě i populární Octavia RS nové generace. Nová Octavia sama o sobě sklidila velmi pozitivní ohlasy, o čemž vypovídá i fakt, že jde o nejprodávanější kombi v celé Evropě. Ovšem nyní se můžeme pokochat novém modelem RS, který přináší hodně nového.

Oficiální odhalení proběhlo v červenci v Anglii na festivalu rychlosti v Goodwoodu, který se koná 10. července, kdy se rovnou představil jak liftback, tak i kombi v provedení RS. Od 12. Července se pak Octavia RS začne prodávat i u nás.

Škoda Octavia RS dostane hned dva motory, ze kterých si bude moci zákazník vybrat. V obou případech se jedná o dvoulitry. Silnější, benzínová verze, disponuje 218 koňskými silami. Stokilometrovou rychlost zdolá pod 7 vteřin a dokáže jet až 248 km/h. Trošku vozu ubírá šmrnc, že ty dva kilometry v hodině navíc nejsou, přestože byly slibované, přičemž dále by už zasáhl omezovač rychlosti. No zatím to Octavia RS nejspíš nezvládne. Dieslový dvoulitr pak má čísla o něco horší, když stovku zvládne za 8.1 vteřiny a jede až 232 km/h.

Samozřejmostí je agresivní vzhled, který dává vozu opravdu sportovního ducha. Ten je podpořen i obrovskými litými koly, které jsou na výběr od velikosti 17 až 19 palců. Zadní náprava je vybavena novým zavěšením. Celý vůz je navíc ještě snížen o 12 mm oproti klasické verzi.

Skoda Octavia RS (2014)

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt