AutoDesire

Tipy a rady: co s sebou na cestu obytným vozem


Po stereotypu v podobě dovolených „all inclusive“ možná někteří mohou zatoužit po změně. Jak tedy vymyslet dovolenou trochu jinak, netradičně, dobrodružně? Cestování s obytným vozem tyto předpoklady splňuje. Jeho výhodou je to, že vám poskytuje při cestování svobodu. Pokud jste se již pro cestování s obytným vozem rozhodli, asi si lámete hlavu nad tím, co vše si s sebou zabalit a jak nepodcenit přípravu. Přečtěte si nyní následující tipy a rady, co zařadit do cestovní tašky a na co nezapomenout.

Půjčovna obytných aut standardně vybavuje plynovým topením, lednicí, mrazákem, tříplotýnkovým vařičem, klimatizací, tempomatem, bezpečnostní výbavou a navigací. V autě najdete i couvací kameru, TV s DVD přehrávačem a další věci, které zajistí zábavu. Kromě toho je ale v autech také chemické wc – do něj budete potřebovat čisticí chemii a speciální toaletní papír. Z technických pomůcek se budou také hodit v případě potřeby klíny na vyrovnání auta. Nezapomeňte ani hasicí přístroj a dostatečně plnou plynovou lahev. Půjčovna obytných aut radí zákazníkům přibalit i sadu drobného nářadí a sekyrku. Na cestách se jistě bude hodit také podrobná mapa. Pokud by došla zásoba vody, je vhodné si s sebou na cestu přibalit minimálně litr a půl čisté vody jako železnou zásobu. Někdy je to nevyzpytatelné a může se stát, že nebude po cestě žádné blízké místo, kde pitnou vodu dokoupit nebo načepovat. Stejné je to i s jídlem. Půjčovna obytných aut doporučuje neopomenout ani suché a trvanlivé jídlo, například knackebroty a sušenky, aby si je mohly dát případně i menší děti. Vhod může přijít i plachta před auto, kolíčky a šňůra na prádlo. Stejně tak se může hodit i baterka, nejlépe čelovka.

Je dobré mít na paměti, že obytný vůz může řídit pouze osoba disponující řidičským průkazem skupiny B, která má praxi v řízení minimálně tři roky a je starší 21 let. Doporučuje se na cestách také dávat si pozor na osobní věci a nikdy nenechávat nic na viditelném místě, například okny obytného vozu. Půjčovna obytných aut tuto radu dává zejména ohledně cestovních pasů, fotoaparátů, kamer, počítačů a dalších. Obytné vozy jsou často terčem zlodějů a těchto nepěkných příběhů už bylo dost. Nepodceňujte uschovávání cenností, abyste se nemuseli stát dalšími vypravěči.


Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt