AutoDesire

Kupujete ojetinu? Víme, na co si dát v autobazaru pozor!


I v autobazaru lze najít ojeté vozy ve velmi slušném stavu. V žádném případě však najde o samozřejmost – naopak jde o hledání jehly v kupce sena, a proto je důležité, abyste si vzali k srdci následující doporučení. Nechcete přece prodejci sednout na lep a zbytečně se přeplatit za vozidlo, které nestojí ani za zlámanou grešli…

Zákazník je ten, kdo klade otázky

Ne nadarmo se říká „náš zákazník, náš pán“ a budete to právě vy, kdo do autobazaru zavítá s naditou peněženkou. Neostýchejte se prodejce na cokoliv zeptat. Naopak mu položte zapeklité otázky (např. ohledně prohlídky v nezávislém servisu, hloubky laku apod.), které ho zaskočí. Okamžitě s vámi začne jednat férověji a opatrněji. Nezdráhejte se a připravte si seznam – nestane se vám, že na něco důležitého zapomenete.

autodesire.cz_auto-vyhybka_cz_01

Prověřte kvalitu vozu při testovací jízdě

Testovací jízda by měla být před koupí ojetého vozu samozřejmostí. Vždyť i při výkupu autobazary prověřují jízdní vlastnosti automobilů. Předem si vytipujte příhodnou trasu, během které se mohou projevit případné nedostatky. Zaposlouchejte se do nepřirozených zvuků, zaměřte se na chod řadicí páky a pedálů a vyhodnoťte stabilitu vozidla v zatáčkách.

Jak je to se stočenými kilometry?

Současná legislativa podvodníkům nepřeje, ale přesto se stáčení kilometrů nepodařilo zcela vymýtit. Riziko minimalizujete tak, že se zaměříte na autobazary garantující prodej prověřených ojetých vozů. A pozor – při výběru se nedívejte pouze na tachometr, ale na celkový technický stav vozidla. Auto s poměrně vysokým nájezdem může být v mnohem lepší kondici než vůz, který příliš mnoho kilometrů neurazil.

autodesire.cz_auto-vyhybka_cz_02

Nejdřív čtěte, pak podepisujte

Vybrat automobil je jedna věc, další pak důsledná kontrola kupní smlouvy. Přečtěte si veškerá ustanovení a budete-li mít jakékoliv pochybností, raději dokumentaci prostudujte s odborníkem. Efektivní prevencí před problémy je návštěva renomovaného prodejce. Našim tipem je autobazar Praha AUTO-VYHYBKA, který k zákazníkům přistupuje individuálně a garantuje původ vozu.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt