Nebojte se využít autopůjčovnu. Podle čeho poznat tu nejlepší?

Když potřebujete automobil, můžete se vypravit do půjčovny. Takhle jednoduché to je. Mnoho lidí totiž nedokáže naplno využít potenciál vlastního vozu, takže zbytečně platí za údržbu, pojištění a další poplatky. Samotné auto přitom využijí jen na dovolenou, na větší nákupy nebo na stěhování. A přesně tohle zvládnete i s půjčeným vozidlem. Nemáte žádné závazky v podobě pojištění, sledování servisních intervalů a podobně. A jak mít co největší radost z půjčeného automobilu? Základem je výběr té nejlepší půjčovny, kde najdete pestrý výběr vozidel za příznivé ceny. S tím, jak takovou půjčovnu aut poznat, vám pomůže i následující článek.

Půjčování automobilů jako běžná praxe

V dnešní době není půjčování automobilů nic výjimečného. Mnoho lidí využívá služeb operativního leasingu. V tomto případě jste však smluvně vázáni na delší časový úsek, který může trvat v řádu i několik let. Jako řešení bez závazků a pro kratší období se tak nabízí spíše pronájem vozidla. Jednoduše si vyberete, na jak dlouhou dobu potřebujete dané vozidlo půjčit, vyberete si konkrétní model a zvolíte jednotlivé parametry. Až takhle jednoduché to je. Autopůjčovna nabízí vozidla pro fyzické i právnické osoby. Cenu za půjčení i veškeré služby vidíte bez DPH i s DPH.

A kdy se vám může půjčený automobil hodit? Typické jsou praktické příklady, kdy potřebujete větší vozidlo pro nákup velkých věcí, na stěhování, převoz věcí a podobně. Tady máte na výběr nejenom z klasických vozidel, ale také z několika různých dodávek, s jejichž pomocí přepravíte téměř cokoliv, co potřebujete. Kromě toho nabízí autopůjčovna i malá auta na běžné pochůzky, ježdění po městě a podobně. Půjčení auta může být i zajímavým a originálním zážitkem, takže své místo ve vozovém parku má také Ford Mustang v kabriolet provedení. S ním si můžete užít jedinečný výlet.

Půjčení na pár dní i na několik měsíců

A na jak dlouho si můžete vybraný automobil půjčit? To záleží víceméně jenom na vás. K dispozici je ceník pro denní pronájmy, ale i ceny za půjčení automobilu na jeden i více měsíců. Díky tomu si na své přijdou zájemci o krátkodobý i dlouhodobý pronájem potřebného vozidla. Sami si tak rozhodnete, co se vám zrovna hodí. Cenu totiž dopředu zjistíte v detailu každého vozu, kde si můžete vyzkoušet udělat nabídku na požadované období. V souhrnu na pravé straně rovnou uvidíte konečnou cenu za vybraný pronájem.

Pokud si chcete půjčit konkrétní vozidlo na určitý den a čas kvůli důležité události. Je vždy dobré provést rezervaci s předstihem, ať máte jistotu, že bude vybraný automobil volný. O půjčování vozů je totiž poměrně velký zájem. Na druhou stranu vozový park je natolik pestrý, že při vytíženosti jednoho vozu máte k dispozici několik jiných a velmi podobných, takže jistě najdete přesně to, co zrovna potřebujete.

Výběr ze zánovních vozidel

Kvalitní autopůjčovnu mimo jiné poznáte i podle toho, jaký vozový park nabízí. Sázkou na jistotu je taková společnost, která si dává záležet na nabídce nových či maximálně rok starých vozidel. Přesně tak to dělá autopůjčovna Praha. Ta má ve svém vozovém parku průměrné stáří vozů 9 měsíců a nájezd kolem 18 000 kilometrů. Je zde tak velmi malé riziko případných technických problém. Zároveň máte zajištěn potřebný komfort, jaký nové moderní vozy nabízí. A pokud se přeci jenom něco stane, je v ceně zahrnuta asistenční služba v rámci celé EU. S půjčeným vozidlem tak bez obav můžete vyrazit i do zahraničí.

Opravdu pestrý výběr zánovních vozidel zahrnuje malá auta, větší sedany, kombíky i moderní SUV. A pro případ, že potřebujete opravdu velký prostor na přepravu věcí, můžete si vybrat z nabídky dodávek. U každého vozidla je přehledný ceník s možností přiobjednání praktických doplňkových služeb.

Jasné a přehledné ceníky za půjčení vozidel

Právě přehledný a jasně udělaný transparentní ceník za půjčení vozidla je znakem solidní a ověřené půjčovny aut. Máte totiž jistotu, že jasně víte, kolik zaplatíte. Všechno si totiž navolíte rovnou v detailu vybraného vozidla a konečnou cenu jasně vidíte ještě před samotným odesláním objednávky. V ceně je zahrnuto pojištění, asistenční slu žba v rámci EU a dálniční známka pro bezproblémové cestování v rámci České republiky.

V detailu vybraného vozidla máte většinou na výběr i z různých motorizací a stupňů výbavy. Kromě toho se také můžete rozhodnout, jestli hledáte spíše automatickou či manuální převodovku, protože k dispozici jsou v rámci vozového parku samozřejmě obě varianty. Uvidíte také orientační průměrnou spotřebu daného vozidla, ať si můžete udělat představu o tom, kolik budete muset zaplatit za benzín. I to je velká výhoda, protože si dokážete dobře propočítat náklady na celou cestu se vším všudy.

Přistavení a vyzvednutí vozidla podle vašich potřeb

A jak se k vám objednané vozidlo k zapůjčení dostane? K dispozici je možnost přistavení zdarma. Týká se situací, kdy si objednáte přistavení na místo u metra v Praze. K tomu patří také Letiště v Ruzyni. Zdarma je samozřejmě také vyzvednutí vozu na některé ze dvou poboček. Jedna se nachází v pěší vzdálenosti od Hlavního nádraží v Praze. Druhá je jen kousek od Smíchovského nádraží. Dobrá dopravní dostupnost je tak jistotu. Pokud si budete chtít vyzvednout vůz mimo pracovní dobu, počítejte s určitým příplatkem. Stejně tak je zpoplatněno i přistavení a vyzvednutí mimo Prahu.

Ale nemusíte se bát, protože konečnou cenu za přistavení či vrácení opět uvidíte v celkovém souhrnu objednávky ještě před jejím závazným odesláním. Přistavení vozidla může proběhnout klidně i ten stejný den. Pokud spěcháte, nebo máte nějaký dotaz, neváhejte využít telefonní číslo uvedené u detailu každého vozu. Obratem tak získáte odpověď na to, jestli bude dané vozidlo dostupné a zda je možné splnit váš termín s přistavením na vybranou adresu.

Doplňkové služby k přiobjednání

A protože je pronájem vozidel především služba, máte k dispozici i celou řadu doplňků, které můžete využít. Jde o praktické věci, jako je zapůjčení navigace, přidání dětské autosedačky do vozidla, nebo sněhové řetězy pro případ, že plánujete cestu na hory během zimního období. Půjčovna aut Praha nabízí tyto doplňkové služby pro zajištění maximálního komfortu a pohodlí během půjčení vozidla. Cenu za jednotlivé služby opět uvidíte v detailu vozidla a při zaškrtnutí se vám ukážou celkové náklady v souhrnu objednávky. Cena za půjčovné včetně těchto doplňků je tak opět jasná.

Kvalitní půjčovnu aut poznáte především podle recenzí

A co sledovat, když vybíráte tu nejlepší půjčovnu aut? Kromě kvality nabízených služeb, přehledného ceníku nebo pestrého vozového parku, který odpovídá vašim představám se podívejte také na recenze a hodnocení. Obecně platí, že čím více kladných a relevantních hodnocení, tím lepší nabízené služby budou. V případě autopůjčovny Taggart v Praze můžete dohledat přes více než 1300 kladných recenzích na Googlu. Na Firmy.cz k tomu máte dalších 300 a více pozitivních hodnocení půjčovny. Na Mapy.cz od Seznamu jde o jedno z nejlépe hodnocených míst v Praze.

Recenze a hodnocení dokážou napovědět opravdu hodně, tak si dejte záležet, ať si vždy danou službu důkladně prověříte a nemusí jít pouze o půjčování aut, ale i o jiné záležitosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *