AutoDesire

Koncept Jaguar C-X16


Jaguar představil na autosalónu ve Frankfurtu očekávaný model C-X16. Podle automobilky samotné jde o produkční koncept, to by tedy mělo znamenat, že se tohoto modelu dočkáme v nejbližší době i u prodejců Jaguáru.

Jaguar C-X16 bude vůbec nejmenším Jaguarem v současné době, přičemž bude navazovat na kupé E-Type. Především po designové stránce můžeme s jistotou říci, že stopa velice slavného předchůdce je více než patrná. Jde především o prodlouženou střechu až zadní hraně karoserie či masku chladiče velice nízko u vozovky.

Koncept Jaguar C-X16

Pod kapotou by měl vládnout zbrusu nový třílitrový vidlicový šestiválec přeplňovaný kompresorem, který bude vládnout silou 380 koní a maximální hodnotou točivého momentu 450 Nm. Navíc bude tento silák spolupracovat s elektromotorem o výkonu 95 koní, který bude získávat energii z baterií, jenž se navíc při brždění budou dobíjet.

Pohonná jednotka Jaguaru C-X16 pak bude spolupracovat s automatickou osmistupňovou převodovkou, která se bude starat výhradně o pohon zadních kol. Navíc je vůz vybaven systémem start/stop. Součástí převodovky je i hybridní modul, kdy může řidič pomocí tlačítka na volantu aktivovat i elektrický pohon – systém odvozen od známého systému KERS, jenž využívají například Formule 1.

Jaguar C-X16 dokáže zrychlit na stokilometrovou rychlost za 4.4 vteřiny. Maximální rychlost tohoto vozu je pak 299 km/h.

Koncept Jaguar C-X16

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt