AutoDesire

Dodge Charger SRT8


Americký výrobce rychlých sportovních vozů Dodge se představil s novou verzí modelu Charger již před pár měsíci. O něm jsme Vám psali už v březnu v tomto článku. Nyní se podle očekávání dočkal zrození i ostrý model, jenž si ponese označení SRT8.A v čem se bude nadupanější verze Chargeru lišit od té základní?

Tak v první řadě jde určitě o pohonnou jednotku. Tou je ještě silnější osmiválec HEMI, tentokrát dokonce o objemu 6.4 litru. Ten vyprodukuje sílu celých 470 koňských sil. Nejvyšší točivý moment pak je 637 Nm v 4300 otáčkách. Zvýšení výkonu je tak velmi patrné, když si oproti starší verzi může připsat nový Dodge Charger SRT8 celých 45 koní navíc.

S motorem spolupracuje pětistupňová automatická převodovka, která je ovšem doplněná o pádla pod volantem, takže i sám řidič může řadit rychlostní stupně individuálně. Navíc je možnost nastavení automatického řazení do dvou režimů, a to Normal nebo Sport. V případě nastavení sport v manuálním režimu přebírá veškerou kontrolu nad řazením řidič.

Další možnost volby přináší i nové adaptivní tlumiče, které nabízejí kromě možnosti Auto i nastavení Sport. Dodge Charger SRT8 je také vybaven účinnějšími brzdami značky Brembo, díky nímž dokáže z téměř stokilometrové rychlosti zastavit na pětatřiceti metrech.

Tento téměř dvoutunový ďábel dokáže zrychlit na stokilometrovou rychlost za něco přes čtyři vteřiny, což je velmi dobrý čas. Maximální rychlost je pak výrobcem udávána na hodnotu 282 km/h. Navíc je nový Charger i poměrně úsporný. Při klidné jízdě pracuje funkce Fuel Saver, která zajistí běh motoru jen na čtyři válce, čímž se výrazně šetří palivo.

Cena vozu Dodge Charger SRT8 je ovšem zatím zahalena tajemstvím, proto si ještě budeme muset chvíli počkat. Zatím se můžete pokochat krásou tohoto vozu v galerii.

Dodge Charger SRT8


Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt