AutoDesire

I autoškolu se vyplácí podrobit pečlivému výběru!


Chcete řídit automobil? Pak se neobejdete bez řidičského oprávnění. A to získáte absolvováním autoškoly a následnými zkouškami. Vybrat kvalitní autoškolu ovšem nemusí být tak snadné, jak se na první pohled může zdát.

Co se v mládí naučíš, ke stáru jako když najdeš. Toto známé přísloví platí i na výběr autoškoly, která bude mít de facto zásadní vliv na váš život řidiče.

Nehleďte jen na cenu!

V žádném případě nedoporučujeme hledět jen na cenu. V hledáčku vašeho zájmu by měla být především kvalita výuky. Na ní byste se mimo jiné měli naučit, jak reagovat v krizových situacích, v nichž vám možná jednou půjde o život váš i vašich blízkých.

Pozor na nízké ceny

Nízká cena většinou bývá spojena s kratšími výukovými hodinami, jejich počtem, či dokonce absencí některých částí výuky. To rozhodně není ve vašem zájmu, byť uznáváme, že hodně se toho naučíte i následnou praxí. Základ si ale osvojit musíte. A čím lepší bude, tím lepším řidičem se stanete.

Teorie a praxe

Zjistěte si proto délku kurzu a množství jak teoretických, tak praktických hodin. Samotný rozsah kurzů pro jednotlivé řidičské skupiny udává zákon. Pro řidičské oprávnění skupiny B (klasický automobil) byste měli absolvovat 28 jízd a 10 hodin teoretické přípravy včetně zdravotní přípravy.

Seznamte se se svým instruktorem

Zajímejte se o instruktory, již vás budou učit, a nebojte se s nimi předem seznámit. Zeptejte se jich, kolik úspěšných absolventů mají na svém kontě. Dobré je také trvat na tom, abyste po celou dobu trvání kurzu byli vedeni jedním instruktorem. Najdete si k němu vztah a celkově na hodinách budete uvolněnější.

Zaměřte se i na vybavení učebny a samotné vozy

V předstihu navštivte učebnu, v níž budou probíhat teoretické hodiny. Ta by měla být vybavena audiovizuální technikou, počítači i výcvikovým trenažérem. Seznámit byste se měli i s vozovým parkem autoškoly. Je sice více než pravděpodobné, že na Škodovce 120 L se učit řídit nebudete, ale i tak je na místě otázka, jakého data výroby bude vůz, jejž se budete učit ovládat.

Dejte na reference

Při výběru autoškoly se vyplácí dát na reference a zkušenosti známých. Má někdo z blízkých dobré zkušenosti s konkrétní autoškolou? Vezměte si na ni kontakt. Vybírat můžete i na internetu. Do vyhledávače zadejte pojmy jako autoškola v Brně nebo řidičský průkaz Brno a vyberte takovou, jež vám bude nejvíce vyhovovat.

Autoškola Boris Obst

Kurzy pro všechny řidičské skupiny (AM, A1, A2, A, B a B rychlo) pořádá například AUTOŠKOLA BORIS OBST (www.obst.cz). Její výhodou je maximální časová flexibilita. Nejenže několikrát týdně zahajuje nové kurzy na všechny řidičské skupiny, ale maximálně se snaží vycházet vstříc časovým možnostem každého studenta. Kurzy tedy budete navštěvovat, kdy se vám to bude hodit.

 

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt