AutoDesire

Podzim přináší řidičům několik novinek


Se sychravým počasím přichází několik zásadních změn v oblasti silničního provozu. O úpravách by se měli dozvědět všichni majitelé motorových vozidel a také řidiči, neboť novinky se týkají silniční technické kontroly, pojištění a povinného vybavení.

Před několika týdny, tedy konkrétně první říjnový den, vstoupil v platnost zákon o provozu na pozemních komunikacích, v němž došlo k několika významným úpravám.

Ulička pro záchranáře

 

Stejně jako v sousedních zemích, tedy Rakousku, Německu a na Slovensku, tak i v České republice nově platí, že vozidla stojící v koloně na dálnici jsou povinna uvolnit uličku mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem pro případný průjezd záchranných složek.

U záchranných složek ještě zůstaneme. Změny se totiž týkají i světelných majáků na záchrankách a policejních a hasičských vozidlech. Pro lepší viditelnost budou zmíněná vozidla vybavena modrým a červeným světlem.

b0fa9f1c111feb258d52afe6192240d8-640x360

Technická silniční kontrola

 

Pokud vás policie při silniční kontrole vyzve, abyste podstoupili technickou silniční kontrolu, tak v takovém případě jste doposud mohli ujet pouze 8 kilometrů tam i zpět. Vzdálenost se však s novou novelou prodloužila na 16 kilometrů.

Povinná výbava

 

Zákon upravil ještě položky v povinné výbavě a odstranil z ní náhradní žárovky a pojistky. Ve svém automobilu tak musíte mít autolékárničku, reflexní vestu a výstražný trojúhelník. Zredukovány byly také položky v autolékárničce, přičemž vyřazeny byly trojcípý šátek, náplast s polštářkem a plastová rouška. Dokonce nemusíte jednotlivé součásti lékárničky vyměňovat kvůli jejich expiraci.

a505cb5714e485e2001239dc5891d67d-640x360

Pojištění vozidla

 

Co se týká pojištění vozidla, jako jsou povinné ručení a havarijní pojištění, tak v této oblasti k žádným novinkám nedošlo. Povinné ručení musí mít každé motorové vozidlo, zatímco havarijní pojištění je volitelný produkt.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt