NovinkyPodzim přináší řidičům několik novinek

Podzim přináší řidičům několik novinek

-

Se sychravým počasím přichází několik zásadních změn v oblasti silničního provozu. O úpravách by se měli dozvědět všichni majitelé motorových vozidel a také řidiči, neboť novinky se týkají silniční technické kontroly, pojištění a povinného vybavení.

Před několika týdny, tedy konkrétně první říjnový den, vstoupil v platnost zákon o provozu na pozemních komunikacích, v němž došlo k několika významným úpravám.

Ulička pro záchranáře

 

Stejně jako v sousedních zemích, tedy Rakousku, Německu a na Slovensku, tak i v České republice nově platí, že vozidla stojící v koloně na dálnici jsou povinna uvolnit uličku mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem pro případný průjezd záchranných složek.

U záchranných složek ještě zůstaneme. Změny se totiž týkají i světelných majáků na záchrankách a policejních a hasičských vozidlech. Pro lepší viditelnost budou zmíněná vozidla vybavena modrým a červeným světlem.

b0fa9f1c111feb258d52afe6192240d8-640x360

Technická silniční kontrola

 

Pokud vás policie při silniční kontrole vyzve, abyste podstoupili technickou silniční kontrolu, tak v takovém případě jste doposud mohli ujet pouze 8 kilometrů tam i zpět. Vzdálenost se však s novou novelou prodloužila na 16 kilometrů.

Povinná výbava

 

Zákon upravil ještě položky v povinné výbavě a odstranil z ní náhradní žárovky a pojistky. Ve svém automobilu tak musíte mít autolékárničku, reflexní vestu a výstražný trojúhelník. Zredukovány byly také položky v autolékárničce, přičemž vyřazeny byly trojcípý šátek, náplast s polštářkem a plastová rouška. Dokonce nemusíte jednotlivé součásti lékárničky vyměňovat kvůli jejich expiraci.

a505cb5714e485e2001239dc5891d67d-640x360

Pojištění vozidla

 

Co se týká pojištění vozidla, jako jsou povinné ručení a havarijní pojištění, tak v této oblasti k žádným novinkám nedošlo. Povinné ručení musí mít každé motorové vozidlo, zatímco havarijní pojištění je volitelný produkt.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Co zařídit při koupi nového auta

Pořízení nového vozu bývá pro řidiče spojeno s příjemnými pocity a první jízda za novým volantem se zpravidla nezapomíná....

Kouknu a vidím, aneb jak daleko je vidět před kapotu

Výhled z auta je pro řidiče důležitým aspektem k tomu, aby se mohl na silnicích pohybovat bezpečně. Často chybně domnívanou předností...

Jak opravit promáčkliny karoserie? S metodou PDR se jich zbavíte rychle, efektivně a šetrně

Auto je vizitkou každého řidiče. Jak se o něj staráte, kolik péče mu věnujete a jak často jej čistíte,...

Sluneční clony do auta

Sluneční paprsky v létě nabírají na síle a při jízdě autem dokáží být pořádně nepříjemné. Vatovou chvíli přichází na řadu...
- Advertisement -spot_img

Doplňky do automobilů

Možností, jak vylepšit váš automobil, je mnoho. A doplňků k automobilu ještě víc. Existují doplňky, které rozzáří a podtrhnou karoserii...

Čeká vaše auto oprava? Vybavte ho kvalitními díly

Nezáleží na tom, jaký typ, značku nebo provedení vozu preferujete, jedno je totiž naprosto jasné. Co mu dáte, to...

Co zařídit při koupi nového auta

Pořízení nového vozu bývá pro řidiče spojeno s příjemnými...

Kouknu a vidím, aneb jak daleko je vidět před kapotu

Výhled z auta je pro řidiče důležitým aspektem k tomu, aby...