AutoDesire

Jak využít vakuum v automobilovém průmyslu?V posledních letech je napříč různými odvětvími využívána volná energie získaná z vakua. Prvně bychom vám měli prozradit, co vůbec vakuum je. Jedná se o takzvané vzduchoprázdno, tedy prázdný prostor, jenž je ve fyzice charakterizován také jako prostor s velice malou hustotou částic. V následujících řádcích vám prozradíme, jak se vakuum využívá konkrétně v automobilovém průmyslu.

Vakuum v průmyslu není žádná novinka, protože pod tlakem pracují i běžné spotřebiče, jako jsou třeba domácí vysavače. Stejně tak je vakuum používáno u dvojitých sklepních oken jako tepelná izolace. V automobilovém světě jsou zase takzvané vývěvy, jichž existuje hned několik druhů.

Co je to vývěva?

Vývěva je speciální stroj, jehož úkolem je odčerpávat vzduch z procesoru, případně uzavřeného prostoru vakuové komory. V daném prostoru se tak vytvoří vakuum. Z konstrukčního hlediska se vývěvy rozdělují na několik kategorií, a to rotační olejové, grafitové, vodokružné, zobákové, šroubové, pístové, Rootsovy a ještě dvoustupňové olejové.

Druhy vývěv používané v automotive

Rotační olejové vývěvy představují jeden z nejrozšířenějších druhů. Uplatnění nacházejí v potravinářství, cukrovarech i ve zdravotnictví. V automobilovém průmyslu a strojírenství oceňují jejich silné vakuum.

Vodokružné vývěvy se pyšní vysokou odolností vůči nečistotám. Jsou charakteristické tím, že jsou těsněné kapalinou, zpravidla vodou. Protože v automobilové výrobě jsou vyžadovány čisté a bezolejové kovové součástky, tak se často používají vodokružné vývěvy.

Rootsovy vývěvy urychlují evakuaci v oblasti hrubého a jemného vakua. Jsou vhodné jak do potravinářství, strojírenství a chemického průmyslu, tak i do automobilového průmyslu.

Pokud hledáte společnost, která dodává vakuovou techniku do automotive, potom se obraťte na společnost VAKUUM BOHEMIA, jež má na tuzemském trhu dlouholeté zkušenosti.

 

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt