NovinkyJak využít vakuum v automobilovém průmyslu?

Jak využít vakuum v automobilovém průmyslu?

-


V posledních letech je napříč různými odvětvími využívána volná energie získaná z vakua. Prvně bychom vám měli prozradit, co vůbec vakuum je. Jedná se o takzvané vzduchoprázdno, tedy prázdný prostor, jenž je ve fyzice charakterizován také jako prostor s velice malou hustotou částic. V následujících řádcích vám prozradíme, jak se vakuum využívá konkrétně v automobilovém průmyslu.

Vakuum v průmyslu není žádná novinka, protože pod tlakem pracují i běžné spotřebiče, jako jsou třeba domácí vysavače. Stejně tak je vakuum používáno u dvojitých sklepních oken jako tepelná izolace. V automobilovém světě jsou zase takzvané vývěvy, jichž existuje hned několik druhů.

Co je to vývěva?

Vývěva je speciální stroj, jehož úkolem je odčerpávat vzduch z procesoru, případně uzavřeného prostoru vakuové komory. V daném prostoru se tak vytvoří vakuum. Z konstrukčního hlediska se vývěvy rozdělují na několik kategorií, a to rotační olejové, grafitové, vodokružné, zobákové, šroubové, pístové, Rootsovy a ještě dvoustupňové olejové.

Druhy vývěv používané v automotive

Rotační olejové vývěvy představují jeden z nejrozšířenějších druhů. Uplatnění nacházejí v potravinářství, cukrovarech i ve zdravotnictví. V automobilovém průmyslu a strojírenství oceňují jejich silné vakuum.

Vodokružné vývěvy se pyšní vysokou odolností vůči nečistotám. Jsou charakteristické tím, že jsou těsněné kapalinou, zpravidla vodou. Protože v automobilové výrobě jsou vyžadovány čisté a bezolejové kovové součástky, tak se často používají vodokružné vývěvy.

Rootsovy vývěvy urychlují evakuaci v oblasti hrubého a jemného vakua. Jsou vhodné jak do potravinářství, strojírenství a chemického průmyslu, tak i do automobilového průmyslu.

Pokud hledáte společnost, která dodává vakuovou techniku do automotive, potom se obraťte na společnost VAKUUM BOHEMIA, jež má na tuzemském trhu dlouholeté zkušenosti.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Půjčovna sportovních aut: dokonalý dárek pro vašeho miláčka!

Cože, to mu mám koupit vozový park, aby měl vlastní půjčovnu? Né! Tak jsme to nemysleli přece. Nechceme, aby...

Co zařídit při koupi nového auta

Pořízení nového vozu bývá pro řidiče spojeno s příjemnými pocity a první jízda za novým volantem se zpravidla nezapomíná....

Kouknu a vidím, aneb jak daleko je vidět před kapotu

Výhled z auta je pro řidiče důležitým aspektem k tomu, aby se mohl na silnicích pohybovat bezpečně. Často chybně domnívanou předností...

Jak opravit promáčkliny karoserie? S metodou PDR se jich zbavíte rychle, efektivně a šetrně

Auto je vizitkou každého řidiče. Jak se o něj staráte, kolik péče mu věnujete a jak často jej čistíte,...
- Advertisement -spot_img

Sluneční clony do auta

Sluneční paprsky v létě nabírají na síle a při jízdě autem dokáží být pořádně nepříjemné. Vatovou chvíli přichází na řadu...

Doplňky do automobilů

Možností, jak vylepšit váš automobil, je mnoho. A doplňků k automobilu ještě víc. Existují doplňky, které rozzáří a podtrhnou karoserii...

Půjčovna sportovních aut: dokonalý dárek pro vašeho miláčka!

Cože, to mu mám koupit vozový park, aby měl...

Co zařídit při koupi nového auta

Pořízení nového vozu bývá pro řidiče spojeno s příjemnými...