NovinkyFord GT 2017

Ford GT 2017

-

Na Detroitském autosalonu předvedl pravděpodobně nejpůsobivější prezentaci americký Ford. Připravil si neuvěřitelné novinky, včetně nové série super výkonných vozů. Tato flotila obsahuje skvosty jako jsou Focus RS a Mustang Shelby. Její vlajkovou lodí není nic jiného, než znovuzrozená legenda Ford GT s označením 2017.

Málo který automobil s emblémem Fordu na kapotě má tak pozoruhodný původ, jako právě Gtčko. Jeho historie sahá až do roku 1963. Tehdy se Ford po neúspěšném pokusu odkoupit Ferrari rozhodl, že jediným způsobem, jak ukázat svou převahu, je porazit italskou automobilku na dráze. Jako základní kámen byl vybrán vůz Lola GT od britského výrobce závodních vozů Lola Cars. Díky tomuto spojení se roku 1964 postavily na start závodu 24 hodin Le Mans rovnou 3 Fordy GT4O. Tento závod byl sice pro americký tým propadák (ani jedno auto nedojelo do cíle), ale zrodila se zde legenda, která dokázala jako jediná porážet v 70. letech italské plnokrevníky.

Pro připomenutí této slavné éry Ford opět rozjel výrobu GT od roku 2005 až do roku 2006. Vyrobeno bylo přes tři a půl tisíce vozů a jedním z jeho majitelů byl i slavný Jeremy Clarkson.

Konečně se dostáváme k jádru tohoto článku. Tím je druhá generace Fordu GT, který byl představen před pár dny v Detroitu a strhl na sebe neskutečnou míru pozornosti. Není se čemu divit. Jeho nový design je dechberoucí. Jednoduché křivky se zde nádherně mísí s funkčními aerodynamickými prvky. Z každého úhlu pohledu je všem jasné, s čím mají tu čest. Naprosto nic nezůstalo při starém a každá jednotlivá část prošla obrovskou proměnou. Ani nevím proč, ale z celého vozu mě nejvíce zaujala jeho zadní část. Mohl bych se hodiny kochat pohledem na linii, kruhový výfuků a nádherně zářících koncových světel, která jsou podtržena nenápadným difuzorem.

Největší překvapení se však skrývá v kabině. Většina aut z USA mě vždy odradí svým nepřehledným interiérem. V „gétčku“ je tomu ale jinak. Naleznete zde velké množství různých knoflíků a tlačítek, ale jednoduše je nevnímáte, všímáte si jen semišového volantu a jednoduchosti, kterou na vás interiér dýchá.

 GT In

Větší modernizací však prošel motor. Velký, žíznivý, přeplňovaný motor V8 o objemu 5,4 litru byl nahrazen moderním V6 Eco Boost 3,6. Ovšem není to žádný motůrek z Fiesty, nýbrž nejvýkonnější Eco Boost, co kdy Ford postavil. Údajně produkuje přes 600 koní.

Jak již z název vyplývá do prodeje by se měl dostat kolem roku 2017.

GT back

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Půjčovna sportovních aut: dokonalý dárek pro vašeho miláčka!

Cože, to mu mám koupit vozový park, aby měl vlastní půjčovnu? Né! Tak jsme to nemysleli přece. Nechceme, aby...

Co zařídit při koupi nového auta

Pořízení nového vozu bývá pro řidiče spojeno s příjemnými pocity a první jízda za novým volantem se zpravidla nezapomíná....

Kouknu a vidím, aneb jak daleko je vidět před kapotu

Výhled z auta je pro řidiče důležitým aspektem k tomu, aby se mohl na silnicích pohybovat bezpečně. Často chybně domnívanou předností...

Jak opravit promáčkliny karoserie? S metodou PDR se jich zbavíte rychle, efektivně a šetrně

Auto je vizitkou každého řidiče. Jak se o něj staráte, kolik péče mu věnujete a jak často jej čistíte,...
- Advertisement -spot_img

Sluneční clony do auta

Sluneční paprsky v létě nabírají na síle a při jízdě autem dokáží být pořádně nepříjemné. Vatovou chvíli přichází na řadu...

Doplňky do automobilů

Možností, jak vylepšit váš automobil, je mnoho. A doplňků k automobilu ještě víc. Existují doplňky, které rozzáří a podtrhnou karoserii...

Půjčovna sportovních aut: dokonalý dárek pro vašeho miláčka!

Cože, to mu mám koupit vozový park, aby měl...

Co zařídit při koupi nového auta

Pořízení nového vozu bývá pro řidiče spojeno s příjemnými...