AutoDesire

EDO Koenigsegg CCR


Pokud Vám připadá, že Koenigsegg CCR má malý výkon, asi čekáte od auta přespríliš. To už je ovšem minulostí, nyní můžete Koenigsegg CCR nechat vylepšit u tunerské firmy Edo Competition.

V základní verzi se Koenigsegg CCR pyšní motorem 4.7 litru z dílny Ford s maximálním výkonem 809 koňských sil a točivým momentem 890 koňských sil. Stovku tak zvládne za 3.2 vteřiny, maximální rychlost je uváděna jako 395 km/h. Ovšem ani toto podle tunerské firmy Edo Competition nestačí.

Ti se rozhodli motor ještě více vyladit. Stejný motor tak pomocí změny převodového poměru a přemapování charakteristiky řídící jednotky zvládne plných 891 koňských sil. To znamená zvýšení výkonu o 82 koní. Točivý moment pak zvýšili na rovných 900Nm. Zrychlit na dvěstěkilometrovou rychlost pak zvládne pod deset vteřin.

Navíc si v Edo Competition pohrají také trochu se vzhledem, který má taky něco do sebe. Součastí jsou pak i speciální závodní sedačky. A kolik taková sranda stojí? V přepočtu přibližně miloón korun plus pořizovací cena vozu.

EDO Koenigsegg CCR


Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt