Ferrari F12berlinetta

Ferrari konečně představilo nástupce slavného gran turisma – Ferrari 599 GTB Fiorano. Stal se jim model, jenž dostal název Ferrari F12berlinetta. Právě tento vůz se může pochlubit primátem nejrychlejší produkční Ferrari všech dob. Taky bylo zařazeno na seznam deseti nejrychlejších automobilů roku 2013, jejž jsme publikovali nedávno.

Srdcem Ferrari F12berlinetta je atmosférický dvanáctiválec o objemu 6.3 litru, jenž sama automobilka popisuje jako motor nové generace. Agregát produkuje až 740 koňských sil a maximum točivého momentu 690 Nm je dostupné při šesti tisících otáčkách, přičemž 80% maxima točivého momentu je dostupné již od dvou tisíc otáček.

S motorem pak přímo spolupracuje dvouspojková převodovka, která přenáší veškerý výkon jen na zadní nápravu. Přesto dokáže Ferrari F12berlinetta zrychlit na stokilometrovou rychlost za 3.1 vteřiny, dvojnásobnou rychlost pak zvládne za 8.5 vteřiny. Pro mnohé je možná také překvapením, že právě Ferrari F12berlinetta zlomilo rekord na testovací trati Ferrari.

O design Ferrari F12berlinetta se postaralo studio Stile Ferrari, jenž spolupracoval i se studiem Pininfarina. Výsledkem je krásný design, jenž vlastně prodává auto sám, a navíc má skvělé aerodynamické vlastnosti.

Zajímavostí také je, že v ČR již tento vůz nekoupíte. Přestože bylo k dispozici pět kusů, což samo o sobě je poměrně málo, všechny byly vyprodány hned první den po zveřejnění fotografií nového vozu. A to přitom budoucí majitelé ještě ani neví, kolik nakonec za vůz zaplatí. Podle všeho by ovšem cena neměla přesáhnout 7 miliónů korun.

Ferrari F12berlinetta
[iframe width=“80%“ height=“350″ src=“http://i.netcarshow.com/ncs_show.swf?c=Ferrari&m=2013-F12berlinetta“]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *