AutoDesire

Brabus Rocket 800


Tunerksá firma Brabus si vzal do parády Mercedes-Benz CLS, ze kterého dokázal vytřískat téměř neuvěřitelný výkon. Rocket 800, jak už z názvu uvyplývá, se pyšní silou téměř osmiset koní. Přitom se stále jedná o sedan, který může sloužit i jako rodinné auto.

Brabus Rocket 800 se tak stal vůbec nejrychlejším sedanem na světě, když může dosáhnout až maximální rychlosti 370 km/h. Hlavní zásluhu na tom má především vidlicový dvanáctiválec o objemu 6.2 litru pracující hned s dvojicí turbodbychadel.

Zajímavý je i maximální hodnota točivého momentu, která dosahuje 1420 Nm. Ovšem ten je elektronicky omezen na 1100 Nm dostupný od 2100 otáček. Automatická sedmistupňová převodovka doplněná pádly pod volantem pak přenáší veškerou sílu na zadní nápravu.

Stokilometrovou rychlost zvládne Brabus Rocket 800 pod čtyři vteřiny, za deset vteřin pak už dokáže uhánět rychlostí 200 km/h. Maximální rychlost je sice podle Brabusu přes 370 km/h, ovšem je omezena na 350 km/h, protože při vyšších rychlostech hrozí selhání pneumatik.

Brabus Rocket 800

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt