Nainstalovaná autokamera je jedno z nejlepších rozhodnutí při vybavování a zvelebování auta. Nejde o prestiž ani o kosmetický doplněk, ale je to ryze praktická záležitost. Záznam z ní nám může pomoci při řešení mnoha ošemetných a zejména vážných dopravních situací. Pokud se stanete účastníkem dopravní nehody či dokonce závažného trestného činu způsobeného na silnici, může i vaše autokamera pomoci. Ani přímý svědek nepodá takový důkaz jako záznam z autokamery.

Protože zájem o ně neustále roste, jde i jejich vývoj čím dál rychleji kupředu. Kamery mají stále dokonalejší funkce: zaznamenávají do smyčky, podsvícení ve tmě i v mlze, duální kamera do auta má dokonce jedno oko uvnitř vozu a druhé, vodotěsné, můžete umístit vně. Nejde vždycky jenom o velmi závažné situace, smrtelné dopravní nehody a trestnou činnost. Mnohdy je potřeba zdokumentovat a objasnit i nekorektní chování na dálnici, přestupky ve městě a vůbec nevhodné chování kolem vašeho auta.

Autokamery se stávají přirozenou součástí vozu. Byli jsme zvyklí na CD přehrávače, klimatizaci, vůně a osvěžovače vzduchu. Teď bychom si měli zvyknout i na kamery, které budou zaznamenávat naši cestu a situaci během ní. Protože je to dnes velmi vyhledávaný sortiment, rozhodnete-li se pro nákup, budete muset vybírat z široké řady. Od těch nejjednodušší až po takové, které si nezadají se složitými počítačovými produkty. Záznam zachytí všechno, co se děje kolem vás, a může posloužit jako důkaz, pokud dojde k nehodě nebo dopravnímu přestupku. Investice do autokamery určitě není marná, dříve nebo později ji velmi oceníte. A jako bonus si můžete do své videotéky vkládat videozáznamy z dovolených a dobrodružných cest. Po čase je oceníte stejně, jako se dnes bavíte nad fotkami i půlstoletí starými.

 

Kamera do auta se dá zakoupit na eshopu Cel-Tec.cz.

 

 

Předchozí článekVyšší výkon a nižší spotřeba? Odpověď přináší chiptuning
Další článekSháníte dopravní značení? Obraťte se na specialisty

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno