AutoDesire

Audi R8 V10


Německá automobilka Audi vyrábí R8 již nějakou dobu. Ovšem ta nedisponuje až takovými závratnými výkony. To Audi R8 V10 už je o něčem jiném. V článku také hned dvě VIDEA.

Ovšem větší výkon se také odráží na vyšší ceně. A to docela výrazně. Tento supersport od Audi je totiž k dostání za cenu necelých čtyř miliónu korun, což je téměř o jeden milión více oproti základnímu modelu. Ovšem vůz nabízí větší výkon i lepší výbavu.

V tomto krátkém videu představuje Jeremy Clarkson Audi R8 V10.

Co se motorizace týče, Audi R8 V10 dostala motor o objemu 5.2 litru, který můžeme znát z Lamborghini Gallardo LP560-4. Ovšem v Audi jej naladili na menší výkon oproti Gallardu, nabízí tak „jen“ rovných 525 koňských sil při točivém momentu 530Nm. Motor je vybaven také přímým vstříkováním FSI, které pracuje pod tlakem až 120 bar, díky čemuž se zvyšuje výkon a snižuje spotřeba. Motor je umístěn uprostřed, díky čemuž je zajištěna velice dobrá rovnováha vozu.

Na dalším videu můžete vidět podrobnější představení R8čky, poté také srovnání s Chevroletem Corvette a měnší závodění mezi nimi.

Oproti základní R8 je rozdíl také ve výbavě. U V10 dostane navíc například devatenáctipalcová litá kola či kompletní audio systém od firmy Bang & Olufsen. Za další doplatek si můžete R8čku vybavit navíc například i o keramické brzdy, které docela chybí v základní výbavě, či další odlehčení pomocí karbonových dílů.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt