Audi Q3 – kompaktni SUV

Německá automobilka představila menší kompaktní SUV ke stávajícímu modelu Audi Tiguan. Nyní tak na trh přibyde o jedno SUV Audi navíc, přičemž nové se může chlubit označením Q3.

Hodně zajímavý je také fakt, že od konceptu s označením Audi Cross Coupé quattro je nový model, který se bude brzy již sériově vyrábět, liší jen v nejmenších detailech a je tak téměř k nerozeznání. Ovšem neznamená to, že by nebyla Q3ka pohledná, spíše naopak působí velice přívětivě.

V každém případě v rozdělení motorizací asi v Audi nechtěli mít zmatky, tak se rozhodli využívat ve všech modelech dvoulitrové agregáty. Na výběr ale stále bude jak z dieslových motorů, tak z klasických benzínových. Benzínové motory s označením TFSI nabídnou dva stupně vyladění, přičemž slabší verze má 125kW, silnější pak dokonce 155kW. U turbodieslů dostane silnější motor 130kW.

Krom slabšího turbodieslu s výkonem 105kW, který bude mít jen pohon přední nápravy, dostanou všechny ostatní verze pohon všech čtyř kol quattro. S nápravou bude hnací zařízení spojeno skrze vícelamelovou hydraulickou spojku Haldex. Silnější motory u obou verzí nabídnou sedmistupňové převodovky STronic.

Vyrábět by se Audi Q3 měl začít již letos v červnu, přičemž základní cena tohoto vozu startuje na velice sympatické částce 730tis. korun.

Audi Q3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *