Filtr pevných částic je zařízení, které filtruje pevné částice výfukových plynů vznětových, dieselových motorů. Umí pracovat s více než 80 % efektivitou, ale za ideálních podmínek může dosahovat až k hranici 100 %. Co se týče provedení filtru, jeho systém může být otevřený nebo uzavřený. Jejich funkce je ale společná, rozdílná je ale účinnost, kdy uzavřený může mít až 100 % účinnost, kdežto otevřený do 50 %.

Když se filtr zanese

V dutinkách keramického filtru se zachytávají pevné částice a dál proniká pouze výfukový plyn. Jenže po čase se kanálky zanesou a je potřeba filtr regenerovat, vypálit. Řídicí jednotka zvýší teplotu výfukových plynů alespoň na 500 stupňů Celsia. Takto je potřeba jet dlouhodoběji ve středních otáčkách. Pokud by se proces regenerace opakovaně přerušil, filtr se trvale zanese a dojde k znatelné ztrátě výkonu auta. Sníží se jeho regenerační schopnost, dokonce může dojít k poškození až zničení motoru. Filtr pevných částic cena je v porovnání se škodami, které mohou vzniknout, dá se říct zanedbatelná.

Kde si nechat vyčistit filtr pevných částic

Špičkou mezi firmami zaměřujícími se na čištění filtrů pevných částic pro kamiony i osobní vozidla, je společnost dpfpro.sk. Aktuálně nabízí jedinečnou slevu na tuto službu. Vyčistit DPF filtr na osobní automobil vás přijde na 180 euro z původních 360 euro. Co se týče čištění DPF filtru pro kamion, tady je cena 600 euro z původních 1 200 euro. Filtry čistí strojově a k vyčištěnému filtru vám dodá i přesně naměřené hodnoty před a po vyčistění. Vyčištěním dosáhne až na 98 % původního stavu s garancí na 100 000 km. Jestliže se vám filtr zanese, v rámci garance čistíme DPF zdarma.

Nezbývá, než se spojit s DPF PRO a zeptat se na podrobnosti, které vás zajímají. Určitě filtr pevných částic a jeho čištění nepodceňujte. Mohlo by se vám to vymstít poškozením automobilu.

Předchozí článekVybavení na motorku, s nímž budete v bezpečí i pohodlí
Další článekProměňte váš vůz k nepoznání

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno