AutoDesire

Vybavení na motorku, s nímž budete v bezpečí i pohodlí


Každý motocyklista by měl dbát na svou bezpečnost. Jedná se jak o bezpečnou jízdu, při níž by řidič neměl zbytečně riskovat, měl by se chovat zodpovědně, a také se snažit předvídat. Společně s tím vším by měl bezesporu používat vybavení, které v případě nehody zajistí co nejlepší předpoklad pro to, že z nehody vyvázne bez újmy na zdraví, natož tak na životě. Není vaše vybavení staré, tedy nespolehlivé a již ne tak funkční, jak by mělo být? Pokud ano, měli byste jej ihned nahradit za nové, aby byly materiály kvalitní a nepoškozené časem či fyzickým namáháním.

Přilba je základ

Věděli jste, že po pěti letech ať se o přilbu staráte sebelíp, jsou její funkce v mnohém oslabeny a její spolehlivost není stoprocentní? Určitě je vhodné používat špičkové moto přilby, díky nimž se nebudete muset obávat, zda vydrží, kdybyste se náhodou stali účastníky nehody. Vybírat můžete z mnoha typů, ať už se věnujete jízdě po běžných silnicích, věnujete se motokrosu, nebo chcete vybírat podle typu celistvosti přilby, jako jsou odklápěcí a integrální přilby, otevřené modely a podobně. Nejvíce používané jsou integrální přilby, které jsou dle testů také nejbezpečnější. Z praktického hlediska je lepší mít výraznou barevnou přilbu, díky níž vás ostatní v provozu snadněji uvidí. V nabídce najdete jak zářivé modely, tak černé s pestrým barevným doladěním a na své si přijdou jak muži, tak ženy. Co se týče hledí, doporučuje se nejčastěji klasické čiré. Permanentně tmavé hledí je nepraktické při šeru, tmě, ale také při nepříznivém počasí.

Nohy a ruce v bezpečí

Často můžeme na cestách potkávat motorkáře v nevhodné obuvi. Přitom nohy, chodila jsou při jízdě ve velkém ohrožení. To hrozí především při nehodě, kdy může noha značně utrpět. Vhodná obuv drží nohu pevně, chrání ji také při jízdě, kdy je namáhána z důvodu řazení, chrání ji po celém obvodu. Je mnoho typů vhodné obuvi, kterou můžete používat jen na jízdu, ale jsou i mnohé typy, které se hodí i pro chůzi, takže nebudete muset vycházkovou obuv vozit se sebou.

Stejně tak byste měli vždy používat vhodné moto rukavice. Chrání ruce před nárazy hmyzu, při nepřízni počasí, ale také při nehodách. I tady platí, že ruce nehodu značně odnesou, pokud nejsou chráněny rukavicemi. Nepohodlí už se dnes vůbec nemusíte bát. Nechybí jim větrání, najdete modely s pružnými vsadkami, aby vás rukavice neškrtily a dobře se nasazovaly. Nechybí ani chrániče kloubů, na dlaních pak často najdete neklouzavé materiály, aby se vám stroj dobře ovládal. Kvalitní rukavice jsou skutečně propracované do posledních detailů.

Toto a mnohé jiné vybavení můžete koupit na moteam.sk. Najdete zde i oleje, přípravky, díly, příslušenství, batožinu… Stačí si jen vybrat. S kvalitou zboží budete zajisté spokojeni. Navíc je sousta zboží v akci, značně tak ušetříte. Přesvědčte se sami.

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt