AutoDesire

Nissan GT-R


Japonská automobilka Nissan přichází s novinkami pro modelový rok 2014 k vozu Nissan GT-R. Tento supersport japonské značky dostal nedávno svou nejostřejší verzi Nismo, ovšem nyní se drobných úprav dočkal i základní model GT-R.

Jedinou výraznější změnou exteriéru vozu jsou nová LED přední světla, jinak moc změn oproti loňské verzi nenajdete. Vidlicový šestiválec ukrytý pod kapotou již taky známe. Objem 3.8 litru, pracující s dvěma turbodmychadly a disponující výkonem přes pět set koní. Na kola je pak výkon přenášen díky sedmistupňové dvouspojkové převodovce.

Zrychlit na 100 km/h zvládne Nissan GT-R za 2.7 vteřiny, což je úctyhodné číslo. Maximální rychlost vozu je pak až 315 km/h. O to více překvapí kombinovaná spotřeba, jež se vejde pod dvanáct litrů na sto ujetých kilometrů. Ovšem je třeba dodat, že musíte jet opravdu s lehkou nohou.

Oproti loňské verzi se tak největší změny odehrály v podvozku. Nové pneumatiky, vylepšené tlumiče či zdokonalené přední stabilizátory, to jsou vše jistě změny k ještě lepšímu ovládání vozu. Cena vozu by se měla pohybovat kolem hranice dvou a půl miliónů korun.

Nissan GT-R

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt