AutoDesire

Co nepodcenit pro bezpečné zimní cestování?Cestování autem v zimních měsících klade zvýšené nároky na bezpečnost. Kluzká silnice, horší viditelnost a nepříjemný mráz dávají autu i řidiči pořádně zabrat. Aby bylo zimní cestování trochu snesitelnější a hlavně bezpečnější, vyplatí se nepodcenit prevenci a navštívit autorizovaný servis. Co vše je potřeba zkontrolovat a na co si dát pozor?

wheels-1813465_640

Kvalitní zimní pneumatiky jsou základ

U zimních pneumatik je problémem nejenom nedostatečně hluboký sjetý vzorek, ale i tvrdost. Staré gumy, které již nevykazují pružnost, nemají dostatečný kontakt s vozovkou, čímž se prodlužuje brzdná dráha a zhoršují se jízdní vlastnosti. Proto je dobré měnit zimní pneumatiky alespoň jednou za 4 sezóny i bez toho, aby byl vzorek sjetý. V servisu vám také zkontrolují a případně seřídí geometrii vozu a správné uchycení kol.

snow-1281636_640

Kontrola a servis stabilizačních a bezpečnostních systémů

Dále je vhodné nepodcenit kontrolu důležitých prvků, jako je například ABS. Preventivní kontrola je totiž mnohem lepší než zjištění, že ABS nefunguje na kluzké vozovce. Spolehlivá funkce se očekává také od všech bezpečnostních asistentů a světlometů, které jsou za temných zimních večerů obzvlášť potřeba.

driving-916405_640

Přidejte komfort v podobě nezávislého topení

Jakmile máte všechny bezpečnostní prvky vyřešené, zkontrolované a oservisované, můžete myslet i na pohodlí. Jde o nezávislé topení, které nainstalujete do auta a zapnete ještě předtím, než musíte jít dovnitř. Rovnou si tak sednete do příjemně vytopeného vozu. Pomůže i některé příslušenství Mitsubishi a doplňková výbava ve formě vyhřívaného předního skla, volantu či sedadel.

motor-2595269_640

A kam zajet do servisu?

O vozy značek KIA, Mitsubishi a Mazda se vám postarají v Auto Jeremiášova v Praze 5. Díky zimnímu servisu bude vaše cestování bezpečné i za nepříznivého počasí. Pravidelné péče o vůz je jedním z klíčových faktorů prevence chránící nejenom vaše zdraví, ale i dlouhou životnost vašeho vozu. Tak se objednejte na servis Mitsubishi, ať zvládnete zimní cestování s přehledem.

 

Partner

Auto vrakoviště - databáze vrakovišť online

Bazar ojetých dodávek Gruber

Plechové disky a pneumatiky, i jako vyvážená kompletní kola připravené k obutí.

Vybírejte pneumatiky chytře. Test zimních pneumatik 2019

Reklamu na tomto webu zajišťuje MediaPartner.cz | Kontakt